Kategorie

Jak si pořídit dům za pár týdnů, 1. díl

Výstavba rodinného domu je finančně, časově, fyzicky a v neposlední řadě i psychicky náročnou záležitostí pro každého stavebníka. Máme pro vás typ, jak získat vlastní bydlení v novém domě, navíc postaveném za velmi krátké časové období a za přijatelnou cenu.
Uspokojivé řešení pro výše popsanou situaci nabízejí tzv. montované stavby. Hlavním stavebním materiálem montovaných domů je vysoce kvalitní dřevo, které tvoří základní rámovou konstrukci stavby. Následuje vyplnění konstrukce tepelnou izolací a montáž dřevotřískových desek z vnější i vnitřní strany stěny. Vnější izolace je z polystyrenu, na který se ve finální úpravě nanáší několikavrstvá armovaná omítka. Z vnitřní části se na dřevotřískovou desku umístí tzv. parozábrana, následuje sádrokartonová deska a vnitřní omítka.

Pestrá nabídka

Na trhu existuje několik společností, které se zabývají výrobou a montáží tohoto druhu staveb. Zákazník si může vybírat z celé řady typových domů a jejich kombinací. Pro tento druh výstavby je typická veliká variabilita možných řešení. Bez problémů lze sjednat individuální úpravy šité na míru přáním a potřebám zákazníka. Firmy své domy nabízejí v různé fázi rozestavěnosti (stavba na klíč – okamžitě k nastěhování, stavba k dokončení nebo jen hrubá stavba). Cenově se stavba na klíč pohybuje v rozmezí 11–20 tis. Kč za m2 zastavěné plochy, hrubá stavba přijde okolo 6–12 tis. Kč za m2. Konečná výše ceny závisí na rozsahu a náročnosti stavby. Platí zásada, že katalogové typizované domy jsou výrazně levnější oproti projektům uzpůsobeným přáním zákazníka. Budoucí zákazník by si rovněž měl uvědomit, že v katalogových cenách montovaných domů nejsou zahrnuty náklady na zemní práce a základovou desku stavby.

Energetická úspornost montovaných domů

Vzhledem k tomu, že je celá stavba tvořena z „teplého materiálu“, může se v konečném výsledku pochlubit vysoce nadstandardními tepelně-izolačními vlastnostmi. Montované stavby tak řeší jeden z nejpalčivějších problémů dnešní doby – stále rostoucí náklady na energie. Deviza dřevostavby spočívá v tom, že stavba jako taková nepropustí výtápěním získané teplo ven – teplý vzduch se neochlazuje vnějším zdivem tak, jako je tomu u klasické cihlové zdi.
ab
ab
ab
ab
ab