Kategorie

Jak si poradit s pokojem pro hosty?

Při pořízení nového domu nebo bytu je třeba si položit otázku, zda budeme mít doma často návštěvy a hosty. Pokud ano, pak je přeci nenecháme spát na matračce nebo ve spacáku na podlaze, ale ubytujeme je do vlastního pokoje.
Pokoj pro hosty by měl být velice reprezentativní místností. Je vhodné jej situovat poblíž toalety a koupelny, aby host nemusel procházet na záchod přes celý byt.
 
Velikost pokoje záleží na prostorových možnostech domu. V pokoji by mělo být velké okno s hezkým výhledem, opatřené žaluziemi. Pokoj je lépe situovat směrem ke klidné části města. Rozhodně ne směrem k železnici, dálnici anebo centru města.
 
V každém případě by měl mít kromě velké a kvalitní postele jednu větší skříň na oblečení i s ramínky. Vhodné je hostům nechat v pokoji pracovní stůl s prázdnými šuplíky na osobní potřeby, doklady či elektroniku.
 
 
V pokoji by neměl chybět stolek s televizorem. Na pracovní stůl umístíme počítač anebo alespoň zajistíme připojení na internet. Pokud toto nelze hostovi zajistit, je mu třeba říci, že může využívat váš osobní počítač. Pokoj dále vhodně doplní například pevná telefonní linka, kterou může návštěva využít nejen k pracovním, ale také soukromým hovorům.
 
Vedle postele by měl stát noční stolek, kde si kromě budíku může návštěva odložit knížku nebo mobilní telefon. V žádném případě by se v pokoji pro hosty neměly nacházet velké hodiny, které tikají nebo vydávají různé zvuky, jako například kukačky. Není nic horšího než špatně vyspaná návštěva.
 
Velmi vhodné je hostům nachystat kromě ručníků a osušek také hygienické potřeby, jako je mýdlo, šampon, zubní pasta či gel na vlasy. Host možná těchto potřeb nevyužije, na druhou stranu v případě, že něco z osobních věcí zapomene, rád využije vaší pomoci prostřednictvím takovéto štědrosti.

Výzdoba pokoje

Jelikož jsme psali, že je pokoj pro hosty reprezentativní místnost, měl by být také vhodně vyzdoben a dovybaven. Pokoj vymalujeme teplou, nikoliv křiklavou barvu. Tu by měl doladit jednobarevný nábytek.
 

V západních zemích a zejména v USA pokoje pro hosty stylizují do jižanského stylu. Vše vypadá starobyle, ale každý kousek nábytku beze zbytku plní svůj účel. Stěny pokoje může zdobit polička s keramikou nebo suvenýry z různých míst země. Stejně tak není v pokoji na škodu umístit na stěnu obraz. Nikoliv však ze své svatby, což všechny hosty zajímat nebude. Vhodnější je malba známého místa anebo města, kde bydlíte.

ab
ab
ab
ab
ab