Kategorie

Jak si navrhnout interiér, i když nejste profík z oboru?

Jak si navrhnout interiér, i když nejste profík z oboru?

Náklady na bydlení se čím dál tím víc zvyšují a každý, kdo právě řeší nové nebo své první bydlení, často počítá každou korunu. Ovšem jen tak to odbýt? To samozřejmě nejde, vždyť mluvíme o vašem vysněném bytu nebo domečku! Jak tedy rozumně na návrhy interiérů?

Při návrhu interiéru si nejprve promyslete následující kroky:

 1. Barevný koncept interiéru
  Barvy, jejich působení na naši psychiku a pohodu, ale také materiály a jejich sladění, to jsou základní kameny při návrhu vlastního interiéru. Také si uvědomte, že tmavé tóny opticky prostor zužují a světlé naopak zvětšují.
   
 2. Osobitý styl
  Každý pokoj by měl odrážet váš osobitý styl, abyste se doma cítili opravdu doma, a ne jako na návštěvě.
   
 3. Funkční rozmístění nábytku
  Ano, na jednu stranu jde o styl, ale nezapomínejte na to, že vybavení musí být stejně jako stylové, tak i funkční. Nevyhazujte peníze za zbytečnosti.
   
 4. Druhy jednotlivého nábytku
  Kromě funkčnosti jako takové je také potřeba promyslet, jak na sebe bude nábytek navazovat, kam se která skříňka otevře a jestli máte ve správném poměru velký stůl, sedačku a obývací stěnu.
   
 5. Elektornika
  V obývacím pokoji, možná i v ložnici a dalších místnostech, bude nezbytné zakomponovat elektroniku, jako je televize nebo hifi soustavy. U televize myslete na to, že by měla být umístěna naproti sedací soupravě nejlépe v úrovni očí.
   
 6. Doplňky
  Doplňky jsou nedílnou součástí útulného bydlení. Nenechte se ale unést a nekupujte předražené sezónní věci, i doplňky si důkladně promyslete.
   
 7. Osvětlení
  Hned na začátku také promyslete, kde vám povede elektrika, kde budete mít osvětlení a prakticky si k němu doplňte vypínače tak, aby byly po ruce, nepřekážely a nebyly nakonec schované za nějakým nábytkem nebo spotřebičem.

Náš tip: Všechno si nakreslete v ruce na papír nebo použijte jednoduchý online program v počítači, abyste si dokázali představit, jak bude váš pokoj vypadat.

A pokud se na vlastní návrh necítíte a netroufnete si, není nic jednoduššího než se obrátit na ty nejpovolanější. Tím není nikdo jiný než bytový designér, profík, který sleduje trendy v designu a poradí vám, jak navrhnout vytoužený interiér, jakým chybám se vyhnout, ušetří vám čas a možná i peníze za případné budoucí opravy a úpravy.

ab
ab
ab
ab
ab