Kategorie

Jak si doma vytvořit kočičí království?

Jak si doma vytvořit kočičí království?

Lidé se obecně dělí na psí, nebo kočičí. Jestli patříte mezi milovníky koček, které milují své teritorium (a někdy i lidi, kteří v něm s nimi žijí), čtěte dále naše tipy, jak jim přizpůsobit vaši domácnost, aby se mohly vydovádět jako venku v přírodě.

Základem je pořádný výhled. V létě se naši čtyřnozí kamarádi rádi vyhřívají na sluníčku na parapetech u oken, kde jim neunikne jediný ptáček. Vyplatí se tedy uvolnit všechny parapety. Kočka by si tam časem stejně udělala místo sama a mohli byste přijít o několik květináčů. V zimě se bude vyhřívat nad topením, spokojeně si vrnět a žít svůj kočičí život.

Když se pořádně vyspí, je potřeba vybít přebytečnou energii. Nezřídka to bude v době, kdy se budete chystat ke spánku. Proto do interiéru zakomponujte škrabadla a hrací moduly v různých výškách, na které mohou kočky vyskočit. Své udělají i nejrůznější pírka a plyšové myšky či míčky. Čím více budou chrastit, tím lépe.

Nejeden majitel kočky ví, že má doma malého tygra, kterému chybí džungle. Proto si naši malí přátelé občas doslova oběhnou celý byt a vyšplhají na ta nejvyšší místa. Co kdyby někde čekal vetřelec, kterého je třeba ulovit?

Správný pelíšek nesmí chybět. Třeba v podobě velkého pohodlného polštáře, na který se vleze i další domácí mazlíček. Většinou má ale kočka o dokonalém pelíšku jasno – vaše postel a nejlépe s čerstvě vypraným povlečením.

Kočky milují krabice všech velikostí i tvarů. Nachystejte jim různě po bytě skrýše, do kterých se budou rády schovávat. Vměstnávání se do malých prostorů – to je jejich. Udělá jim radost i otevřená skříň, kterou rády prošmejdí.  

 

Přejeme spoustu hezkých chvil s vašimi kočičími mazlíčky!

ab
ab
ab
ab
ab