Kategorie

Jak sedací soupravou nezabít malý obývák?

Možná se vejde, ale bude vypadat dobře? Při koupi sedací soupravy nehleďte jenom na centimetry, ale také na to, jak se bude ve vašem obývacím pokoji vyjímat.

Při současném trendu kuchyňských koutů možná váš obývací pokoj nevypadá malý, protože někdo zboural stěnu mezi ním a kuchyní. Nicméně odkládat čerstvě upečené kuře z trouby rovnou na konferenční stolek není tak cool, jak to zní.

Rozbít!

Nelekejte se, nechceme vám radit, abyste na svůj problém rovnou vzali kladivo. Stačí jenom opticky rozbít jednolité plochy a vyvolat dojem členitosti. Nebojte se barev, různých vzorů ani textur.

Různobarevné je dobré

Nemusí to být zrovna cirkus, ale v menší místnosti každopádně vypadá dobře, pokud křesla a pohovka nejsou v tomtéž odstínu. V opačném případě bude totiž celá místnost vypadat, jako byste na ni hodili rozměrný ubrus, kvůli kterému teď není nic jiného vidět a zdá se, že chybí volný prostor.

Elko si rozmyslete

Ze stejného důvodu raději desetkrát zvažte, než koupíte oblíbený typ rohové sedačky ve tvaru L. Ano, využijete tak k sezení (nebo válení) každé místečko, ovšem problém objemného kusu nábytku pod velkým ubrusem je tu opět.

Diagonály jsou v pořádku

V malém prostoru nás to svádí skládat pohovku a křesla do pravých úhlů, aby zbytečně nezabíraly prostor. Jenomže výsledkem téhle snahy o ergonomii je vzhled skladiště, kde přesně srovnané kusy nábytku čekají na to, až si pro ně přijede pán s ještěrkou.

Menší a početnější sezení

Zkrátka a dobře, pravidlem malých místností by měl být větší počet menších sedacích ploch, spíš než několik málo velkých. Žádné monstrózní sofa, žádná rustikální křesla. Pohovka stačí dvojmístná a křesla pohodlná, ale subtilnější. K nim pak dokupte taburety nebo jiná menší sedátka, která mohou stát stranou, pokud se zrovna nepoužívají.

ab
ab
ab
ab
ab