Kategorie

Jak se zbavit octomilek v kuchyni?

Jak se zbavit octomilek v kuchyni?

Ať už jim říkáme mušky nebo správně octomilky, známe je všichni jako nepříjemná malá domácí zvířátka, která jsou schopna v desítkách, ne-li stovkách hodovat v našich kuchyních. Jsou na ovoci, na květinách, jsou všude! Jak s nimi jednou provždy zatočit?

Čistota na prvním místě 

Octomilky s radostí oždibují vše, na co přijdou, a to je potřeba v co největší míře omezit. Nenechávejte nikde ležet potraviny, obzvlášť ovoce ne, protože především na něm se octomilky živí a pomocí něj přežívají. Uchovávání ovoce v lednici není ideální, ale aspoň po dobu, kdy se hmyzu zbavujete, je to dobrá prevence. Stejně tak pečlivě utírejte kuchyňskou linku a nenechávejte nikde rozlité především sladké nápoje, víno apod.

Odpadky

Koš je logicky hlavním zdrojem jak hnijících potravin, tak právě nepříjemných mušek. Pokud pozorujete, že se v koši octomilky shlukují, je nejlepší je ve správný moment přestříkat sprejem proti hmyzu, který stávající octomilky zahubí. Pak nezapomeňte odpadky neprodleně vynést. Tím se populace octomilek rychle sníží a problém tak poměrně rychle spěje ke zdárnému řešení.

Prevence

Dalším důležitým krokem je kromě radikálních zásahů i prevence — ideálně nenechávat v koši žádné shnilé potraviny a odpadky vynášet častěji, případně pořídit si při opakujících se problémech uzavíratelný koš, do něhož se octomilky nedostanou tak snadno. Důležité je také vymývat samotnou nádobu koše, ve které často zůstávají zahnívající zbytky.

Dejte pozor na podlahu

Dejte také pozor na případné žití octomilek z drobných nečistot na podlaze. Je proto lepší v době zbavování se octomilek investovat o trochu více času do úklidu kuchyně, pravidelně zametat či vytírat a zamezit tak možnosti, že zatímco budete pečlivě cídit pracovní desky kuchyňské linky, octomilky se budou živit z ulité šťávy na podlaze.

Květiny

Další místo ke schování mohou octomilky najít v květináčích pokojových rostlin, které je také lepší zkontrolovat a případně květiny přesadit do nové hlíny, která není muškami zamořena. Stejně tak se jim líbí o ve váze s řezanými květy, kde máte nasypanou výživu. Tady výměna vody moc nehrozí, takže se s malými nepřáteli budete muset na pár dní smířit. Jakmile ale květiny seschnou, ihned je vyneste do popelnice a vázu důkladně vymyjte. 

 

Nejdůležitější v boji proti octomilkám je pečlivost, rutina a především neztrácet víru v úspěch!

ab
ab
ab
ab
ab