Kategorie

Jak se co nejúčinněji bránit proti korozi?

Věděli jste ovšem, že koroze nepostihuje pouze kovy a jejich slitiny? A jak se vlastně před tímto procesem účinně bránit?

Koroze a jednotlivé druhy ochrany

Koroze je postupné rozrušení určitého materiálu, a to díky chemickým, případně elektrochemickým reakcím s okolním prostředím. Všichni se shodnou na tom, že korozi podléhají kovy a jejich slitiny, nicméně rozhodně nejsou jedinými materiály, jež jsou tímto procesem ohroženy. Lze se s ní setkat rovněž u dalších anorganických látek jako u skla či betonu, anebo u látek organických, tedy např. v případě plastů či pryže. V oblasti bydlení se ovšem přeci jen s korozí setkáme zřejmě nejvíce u kovů a jejich slitin. Existuje přitom hned několik druhů ochrany. Konkrétně se jedná o výběr vhodných a kvalitních materiálů, jež musí být vyrobeny optimální technologií a s patřičnou povrchovou úpravou, ale roli hraje i správné konstrukční řešení. Vše nicméně začíná u zmíněného výběru nejvhodnějšího materiálu pro dané prostředí. V úvahu připadají zejména ty nerezové, které lze použít takřka univerzálně…

Nerezové materiály jako spolehlivá ochrana

Samozřejmě že žádný materiál nemůže odolávat korozi zcela a napořád. Kvalitní spojovací materiály z nerez oceli, které lze použít i v chemicky agresivním prostředí, jsou však velmi účinné. Už šroubové spoje musí být skutečně kvalitní, neboť je používáme velice často. Aktuálně totiž existují nerezové šrouby, podložky i nerezové matice v mnoha variantách, takže je lze užít nejrůznějšími způsoby. To navíc platí i pro nýty z nerezové oceli a další výrobky. Co se týče hutních materiálů, můžeme Vám kupříkladu doporučit nerezové plechy z austenitické oceli, která opět patří k velmi účinné ochraně proti povrchové korozi. V oblasti staveb i samotného bydlení navíc jistě naleznou uplatnění také nerezové trubky a mnohé další hutní materiály. Přinášejí totiž i jiné pozitivní vlastnosti jako nehořlavost apod. Vše dohromady je předpokladem většího bezpečí, ale nelze opomenout ani ekonomický aspekt, protože nebudete mít takové náklady za opravy či dokonce úplnou rekonstrukci! Pokud aktuálně sháníte nerezové materiály, představujeme Vám internetový obchod Akros.cz , na kterém si je můžete pořídit za dobré ceny.
ab
ab
ab
ab
ab