Kategorie

Jak připravit zahradu na léto?

Jak se v létě starat o zahradu?

Trávník i květiny vyžadují v letních měsících speciální péči, jak ale na to? To vám poradíme v našem článku. 

Tím nejzákladnějším na naši zahradě je samozřejmě tráva a ani na tu, respektive především na tu, nesmíme zapomínat. Pokud jsou dny, kdy se stupně vyšplhají opravdu vysoko a nezaprší a nezaprší, neváhejte vaši zahradu pokropit vodou - klidně více než méně. Chvíli trvá, než se voda zcela vsákne a dostane se až ke kořenům v půdě. Pokud na trávu během léta zapomenete a počasí vám nebude přát, zelená dlouho nevydrží, naopak spíše zežloutne a celá uschne. 

 

Trávník musíte také pravidelně sekat, minimálně jednou až dvakrát týdně. Určitě se vyplatí vytrhnout případný jetel nebo jiný plevel, který v trávníku objevíte, a to ideálně okamžitě, aby neměl čas se rozmnožit. 

 

Stejně tak je dobré myslet i na hnojení trávníku, to by mělo proběhnout minimáně 2x-3x za sezonu. Kdo touží po opravdu zeleném a hustém trávníku bez plevele a bez mechu, měl by hnojit až 10x za sezonu. 

Co se týče tipů pro květiny - pokud po odkvětu seříznete chrpy, rané kopretiny nebo vlčí boby, v průběhu léta vykvetou znovu. Odstříháváním uschlých macešek a dalších okrasných květin výrazně prodloužíte dobu jejich kvetení, je tedy třeba o ně také v průběhu léta pořádně pečovat. Samozřejmostí je pravidelné zalévání, především v těch teplejších dnech, ostatně stejně jako u trávníku. 

 

Pokud jste milovnicí kaktusů a máte jich plnou zahradu či parapet, nebo se alespoň chystáte nějakým kaktusem zahradu oživit, zde pozor - u kaktusů samozřejmě funguje všecho úplně jinak. Kaktusy se na rozdíl od běžných květin nezalévají, respektive ano, ale opravdu velmi zřídka.

 

Léto je doba, kdy by se nám kaktusy měly odměnit za naši péči krásnými květy, ale během největších veder kaktusy přestanou růst. Nebojte se je klidně 14 dní nezalévat, opravdu jen až v případě, kdy substrát úplně vyschne. 

A co se týče vaší vypěstované zeleniny či ovoce, zde je to poměrně jednoduché. Většinou plody dozrávají a vy je v letních měsících můžete začít sklízet, dočkáte se tedy konečně zasloužené odměny za to, že jste byli trpěliví několik dlouhých měsíců a můžete si užít to, na co jste tak čekali. 

 

Každopádně to, co je ještě potřeba nechat dozrát, musíte poctivě zalévat. Doporučujeme zalévání buďto brzy ráno anebo večer při západu slunce. Pokud budete trávu, květiny či jiné rostliny zalévat v parných dnech za žáru slunce, je možné, že se vám spálí a veškerá vaše snaha vyjde vniveč. 

ab
ab
ab
ab
ab