Kategorie

Jak připravit štědrovečerní stůl?

Jak připravit štědrovečerní stůl?
Není nic kouzelnějšího než se po dlouhé době společně posadit k večeři jako rodina, a když už se něco takového opravdu odehraje, mělo by to stát za to. A přestože se to může zdát jako náročná úloha, vše je více o nápadu než o náročné přípravě samotné.

Na prvním místě bývá nejlepší rozhodnout se, jestli budete stůl nějak barevně sjednocovat, nebo vše vyřešíte barevným běhounem a zbytek bude neutrální. Z vlastní zkušenosti pak můžu říct, že méně bývá mnohdy více, protože pokud se například rozhodnete zkombinovat tři různé „rádoby“ vánoční barvy dohromady, často se ze štědrovečerní tabule může vyklubat kýč.

Kouzlo spočívá v detailu

Jestliže například spoříte na štědrovečerním stole prostor – což by se mohlo zdát jako zanedbatelná věc, ale není – nechte tento rok prostornější dekorace na konferenčním stolku a sáhněte po drobnějším zdobení. Tím mohou být jak například šišky a malé smrkové větvičky, tak třeba i drobné hvězdičky vystříhané z obyčejného papíru, kterými posejete stůl.

Svíčky dokreslují atmosféru

Jestliže by na stole něco rozhodně chybět nemělo, pak je to až neúměrné množství svíček. Nezapomínejte, že atmosféra Vánoc spočívá především ve světlech, a romantika se svíčkou na stole je ve dnešní době prakticky raritou, tak si nenechte utéct ani tuto příležitost. Avšak pozor, ani svíčky se nemusí nechat naprosto bez pozornosti. Pokud je u jejich paty ovážete barevnou stuhou a pod ni případně zastrkáte cesmínové a smrkové větvičky, získáte novou a nepříliš složitou dekoraci.

Co také může citelně proměnit klasicky zdobený stůl v něco opravdu speciálního, je samozřejmě dekorace samotných talířů. Bez ohledu na povětšinou kýženou úsporu nádobí dělá velice příjemný dojem aranžování různých talířů pro různé chody na sebe, stejně tak jejich prokládání ubrousky, případně vložení nějakého drobného zdobení i do nich samotných.

Ať se vám tedy štědrovečerní večeře vydaří a předem dobrou chuť!

Fotogalerie

+10
+8
ab
ab
ab
ab
ab