Kategorie

Jak přežít renovaci koupelny ve zdraví

Jak přežít renovaci koupelny ve zdraví
Renovaci koupelny někdy máme tendenci odkládat. Jako by to mělo být něco komplikovaného a nepříjemného. Někdy se obáváme několika týdnů bez pohodlí, na které jsme zvyklí… jindy nás straší představa komplikací a nedodělků.

S překonáním toho prvního vám poradí tento článek. Základem je dobře plánovat a být připraven na obvyklé komplikace. A druhá skupina problémů? Tu vyřešíte nejlépe tím, že se obrátíte na skutečné profesionály v oblasti rekonstrukce koupelen.

Dobrý plán je základ

Víte vlastně, jaký chcete výsledek? Není nic horšího, než plánovat a pilovat výslednou podobu koupelny až poté, co práce začnou. Vše byste měli vědět dopředu, jinak se mohou práce prodražit, rekonstrukce prodloužit, no zkrátka nic příjemného. Bez jasné představy o cíli zatím nemá valný smysl s rekonstrukcí začínat.

Mějte vše nachystáno

S plánováním souvisí i dodávky materiálu, pokud je nemá na starosti přímo zhotovitel. Když dlaždice, které chcete v koupelně mít, přijdou až měsíc poté, co jste měli sjednány řemeslníky, je to mrzuté. Náklady se zněkolikanásobí a časové zpoždění neúměrně naroste. Proto raději mějte veškerý materiál, který chcete dodat sami, nachystaný.

Bude se prášit, buďte na to připravení

A práší se obzvláště, pokud bude potřeba zbrousit nějaké sádrokartonové desky nebo vysekat a odstranit starou vanu. Někdy je možné do okna umístit větrák, který aspoň část prachu vytáhne ven. Ne vždy to však jde, ať už kvůli počasí, nebo kvůli sousedům. Proto je více než vytvořit cestu z koupelny ke vchodu a např. také k umyvadlu z igelitů nebo starých hadrů. Prach z renovace bude totiž na botách pracovníků cestovat a mohl by se tak snadno rozšířit téměř po celém bytě.

Máte se během rekonstrukce kde mýt?

Domluvte se buď se svými sousedy, nebo se známými. Případně se můžete sprchovat v práci nebo ve škole. Vždy je ale dobré promyslet, jak budete po dobu rekonstrukce osobní hygienu řešit.

ab
ab
ab
ab
ab