Kategorie

Jak postupovat při výběru stavební firmy, 1. díl

Uvažujete-li například o výstavbě rodinného domu, stojíte před zásadním rozhodnutím, zda stavbu realizovat svépomocí nebo dodavatelsky - tzn. přes stavební firmu. Právě proto nabízíme několik rad a typů, které vám pomohou tu "správnou firmu" vybrat a tím si ušetřit nejen finanční prostředky, ale rovněž nespočet starostí.
Stavba prováděná svépomocí je bezesporu levnější variantou, nicméně během na velmi dlouhou trať. Není proto divu, že stále více upřednostňovaným trendem stavebníků je realizace stavby za pomoci specializované stavební firmy.
Větší rekonstrukce, koupě družstevního bytu nebo dokonce domu, to vše vyřeší úvěr Horizont. Kromě možnosti dlouhodobého splácení se také dostanete na přijatelnou měsíční splátku. Více se dozvíte zde

Získejte reference a doporučení

Stavebník, který plánuje výstavbu domu prostřednictvím stavební firmy, by se měl nejdříve pokusit o soukromý průzkum možností trhu. Dobrým pomocníkem budou nejrůznější tiskoviny, internet, reklamní letáky či návštěvy výstav a veletrhů souvisejících s bytovou výstavbou. Tímto krokem získá přehled o tom, které firmy připadají v úvahu. Následně může začít získávat tolik důležité reference. Doslova k nezaplacení bývá možnost prohlédnout si již realizované stavby. Nic mu pak také nebrání v tom, aby oslovil uživatele staveb s prosbou o sdělení informací, jak stavba probíhala, v čem byly klady, kde se vyskytly potíže apod. Ostych zapomeňte doma a spoléhejte na nepsanou kolegialitu mezi stavebníky. Nespokojte se ale pouze se shlédnutím jedné stavby. Naopak, pokuste se jich navštívit co možná nejvíce. Osobní kontakt a získané zkušenosti se vám v budoucnosti určitě vyplatí.

Stavba výlučně od jedné firmy

Dlouholeté zkušenosti lidí, kteří si nechali dům postavit od stavební firmy poukazují na nutnost, aby za stavbu zodpovídala pouze a jen jedna firma. Je sice téměř jisté, že konkrétní firma bude spolupracovat i s jinými subdodavateli, trvejte ale na tom, aby veškerou zodpovědnost nesla na svých bedrech jen vámi vybraná stavební společnost. Případné nedodělky, reklamace a jiné nedostatky tak budete moci řešit výhradně s jedním subjektem.

Peníze (ne)jsou všechno

Při stavbě domu na klíč požadujte stanovení pevné – neměnné ceny. Záruka dodržení stanovené ceny, jasně stanovený termín předání stavby odběrateli, způsob průběžného financování či délka záruční doby by měly dostat přednost před na první pohled výhodnější cenovou nabídkou. Obdobně jako ve všech činnostech tak i ve stavebnictví platí výběr „zlaté střední cesty“. Praxe prověřila, že nejlevnější nabídky jdou více či méně na úkor kvality použitého materiálu a kvality odvedené práce.
ab
ab
ab
ab
ab