Kategorie

Jak originálně zabalit vánoční dárky?

Jak originálně zabalit vánoční dárky?

Nakupování vánočních dárků pro naše nejbližší má své kouzlo, ale jejich balení? To teprve podtrhuje tu pravou vánoční atmosféru. Zabalte letos dárky podle nejnovějších trendů a udělejte tak radost při rozbalování hned dvakrát! 

Obyčejný hnědý balicí papír bez jakéhokoliv potisku, klasický lýkový nebo jutový provázek a větvička jehličí. To úplně stačí k tomu, abyste vytvořili dokonalý, efektní a voňavý balíček. A navíc opravdu trendy, protože přírodní materiály jsou letos rozhodně IN! 

U obyčejného hnědého papíru zůstaneme, ale místo větviček jehličí použijeme na dozdobení sušené ovoce, jako je pomeranč nebo citron nakrájený na kolečka. To skvěle doplní snítka jmelí, koření jako skořice nebo badyán či klasické přírodní šišky. 

Papír se vám zmačkal? Věřte, že to vůbec nevadí, naopak! Alespoň máte originální balíčky, které ozvláštníte proužkem pytloviny anebo nalepovacími dřevěnými dekoracemi ve vánočních motivech. Skvělé jsou hvězdičky, sobíci anebo sněhové vločky. 

Další variací na zdobení přírodního papíru je, že použijete vlastnoručně upečené perníčky. Věřte, že těmi uděláte radost jak dětem, tak třeba babičkám, které vaše pekařské umění určitě ocení. 

Vlastnoručně vyráběné jmenovky z tvrdého barevného papíru? Jasná volba pro osobní dárečky pro vaše blízké. Z druhé strany jmenovky můžete připojit i nějaký milý vzkaz. 

Dárky pro děti? Balení se sobem jim jistě vykouzlí úsměv na tváři, jakmile ho uvidí. K takovéhle parádě vám stačí jen hnědý papír, nůžky, lepidlo a fixy. A samozřejmě také troška kreativity. 

A na konec nesmíme zapomenout na krabičky, které se také těší velké oblibě. Je to jednoduché, stačí vám obyčejná papírová krabice od bot anebo dřevěná bedýnka. Vystelete ji třeba slámou a naskládáte do ní hned několik drobností. Poté uzavřete a převážete provázkem anebo zabalíte do průhledného celofánu. Do krabičky určitě přidejte i nějaké dekorace, případně vzkaz do obálky. 

 

Přejeme vám krásný předvánoční čas! :) 

ab
ab
ab
ab
ab