Kategorie

Jak originálně zabalit vánoční dárky?

Jak originálně zabalit vánoční dárky?

Hledáte inspiraci, jak netradičně letos zabalit vánoční dárky? Připravili jsme pro vás spoustu tipů na originální balíčky.

Vystřihovánky

Vystřihovánky nejsou zdaleka zábavou pro děti ve školce. Je to totiž celkem fuška, když se rozhodnete pro složitější ornamenty, nicméně se určitě vyplatí. Pokud si netroufáte na vystřihování sami, v každém květinářství nebo papírnictví seženete již připravené a vystříhané vánoční motivy například z plsti. Dají se krásně navléknout nebo nalepit na provázek, kterým balíček obmotáte a máte parádně zabaleno. 

V jednoduchosti je krása

V jednoduchosti je krása a platí to i u balení vánočních dárků. Použijete-li obyčejný hnědý papír a provázek, dejte si záležet na přáníčku. Ručně vyrobené a nadepsané přáníčko kolikrát udělá i větší radost než samotný dárek. 

Razítka

Pokud patříte k vynalézavějším a opravdu tvůrčím duším, nebojte se vyrobit si i vlastní balicí papír. Na obyčejný jednobarevný natiskněte svá oblíbená razítka a balíčky pak nezapomeňte dozdobit dřevěnými vánočními doplňky či umělými větvičkami nebo lízátkem ve tvaru santovské hůlky. 

Přírodní ozdoby

Přírodní ozdoby jsou možná trochu opomíjené doplňky, které ale nádherně rozzáří vaše balíčky. Větvičky, kousky skořice nebo badiánu, chvojí, bobulky a cokoli dalšího máte možná zrovna na zahradě - nebojte se je použít. V kombinaci s jednobarevným papírem a obyčejným provázkem uděláte spoustu parády. 

Červená mašle

No a pokud nejste zrovna velcí baliči, nikdy nic nezkazíte velkou červenou mašlí. Je to klasika a k Vánocům patří stejně jako kapr a stromeček. Mašle můžete koupit rovnou stahovací, které se vám jedním tahem samy krásně vytvarují, pořídit si ale můžete i třeba mašle látkové, které si sami jednoduše navážete. 

Fotogalerie

+7
+5
ab
ab
ab
ab
ab