Kategorie

Jak nejlépe vybrat novou pračku?

Jak nejlépe vybrat novou pračku?
Pračka patří mezi spotřebiče, bez nichž se dnes neobejde prakticky žádná domácnost. Jenže pokud potřebujete vyměnit stávající model za nový, může se jednat o problém.

Pračky s předním, nebo horním plněním?

Toť otázka. V současné době jsou v každém případě nejprodávanější kvalitní pračky s předním plněním, jež existují v mnoha rozličných variantách, takže si každý může vybrat tu nejvhodnějších. Na druhou stranu pračky s horním plněním za svými „konkurentkami“ v žádném případě nezaostávají. Díky tomu, že nepotřebují prostor pro otevírání dvířek, jsou navíc vhodné i do garsonek, případně do větších bytů s menší koupelnou. Kvalitativně jsou ovšem obě tyto varianty velmi podobné.

Vlastnosti praček, jež je třeba zohlednit

Samozřejmě záleží na tom, co od nové pračky očekáváte. Pokud kupříkladu chcete, aby vám ušetřila co možná nejvíce práce, můžete zvolit pračku se sušičkou, která prádlo nejen vypere. Při nákupu musíte zohlednit i počet členů domácnosti, což se projeví na velikosti pračky, a tedy na objemu prádla, které je schopna najednou vyprat. Pochopitelně je rozdíl mezi pračkou, jež pojme 3 kg a takovou, která zvládne vyprat 12 kg prádla naráz. Zohlednit lze plno dalších vlastností, např. teploty praní, hlučnost, ovládání, jednotlivé funkce anebo pořizovací ceny. Především se je ovšem nutné zaměřit na spotřebu energie a vody (ideální energetická třída je A+++). Skutečně šetrná pračka sice bývá dražší, na druhou stranu budete šetřit při jejím provozu, takže se v konečném důsledku vyplatí. Navíc už při jejím pořízení lze utratit méně, pokud např. nakoupíte v e-shopu Expert.cz…
ab
ab
ab
ab
ab