Kategorie

Jak na zastřešení pergoly

Jak na zastřešení pergoly
Pergola je stále poněkud nedoceněná konstrukce, která má však co nabídnout. Je nejen mimořádně praktická, ale rovněž může zajímavým způsobem dotvořit vzhled vašeho rodinného domu a zahrady. Ovšem neméně důležité zastř
Pergola je stále poněkud nedoceněná konstrukce, která má však co nabídnout. Je nejen mimořádně praktická, ale rovněž může zajímavým způsobem dotvořit vzhled vašeho rodinného domu a zahrady. Ovšem neméně důležité zastřešení pergoly. Díky spolehlivému zastřešení totiž budete moci pergolu využívat mnohem častěji, nejen pár dnů v měsíci…

Jak pergolu zastínit?

  • Horní zastínění: Všestranně využitelná pergola se neobejde bez kvalitního zastřešení. To může být přímo součástí konstrukce, ale není problém zastřešit pergolu dodatečně.
  • Boční zastínění: Při nejedné příležitosti se vám osvědčí i boční zastínění pergoly. K tomu je možné využít treláže, rolety, sklo nebo žaluzie.

Jaký materiál se hodí na zastřešení pergoly?

  • Polykarbonát: Tento průhledný materiál je velmi častý, navíc se vyznačuje dlouhou životností.
  • Sklolaminát: Dalším oblíbeným materiálem je sklolaminát, který zaručuje dostatečnou průsvitnost.
  • Plechová krytina: Neprůhledný plechový plát nemusí vždy ladit s celkovým vzhledem vašeho domu, proto je třeba si jeho použití důkladně rozmyslet.
  • Sklo: Jestliže jste rozhodnutí pro průhledný materiál, rozhodně se nemusíte bát skla, které vás ochrání před nepříznivým počasím. Nicméně tento způsob zastřešení může být trochu nákladnější.
  • Textilie: Textilní baldachýn se hodí pro zastínění pergoly, která je již zastřešena některým průhledným materiálem. V létě baldachýnem zamezíte přístupu slunečních paprsků, zatímco v zimě do pergoly pronikne dostatek světla.

Před čím vás zastřešená pergola ochrání?

  • Déšť a kroupy: Díky zastřešení vám pergola poskytne dokonalé útočiště i v nepříznivém, deštivém počasí. Už vám nebude nic bránit posadit se pod pergolu a naslouchat uklidňujícímu zvuku deště.
  • Vítr: Chcete-li se pod pergolou vyhnout nepříjemnému větru, myslete i na její boční zastřešení. Pod pergolou bude navíc i v chladnějším počasí díky tomu tepleji, takže ji budete moci bez obav z prochladnutí využívat na jaře a na podzim.
  • Slunce: Zastřešení pergoly však shledáte velmi užitečným i v létě. Vhodně zastřešená pergola vás poskytne dokonalý komfort i v těch nejparnějších dnech.
Jestliže ještě nemáte pergolu, potom se vám nabízí ideální řešení v podobě sériově vyrobené pergoly se zastřešením. Z nového stylového posezení v bezprostřední blízkosti vašeho domu se tak budete moci radovat ještě dříve. Uvažujete o zastřešení vaší pergoly? V tom případě naleznete všechny potřebné informace na webových stránkách www.vetas.cz, kde naleznete široký sortiment pergol, altánů a dalších praktických konstrukcí vyráběných společností Vetas.
ab
ab
ab
ab
ab