Kategorie

Jak na výběr dětského nábytku?

Jak na výběr dětského nábytku?
Vybrat vhodný dětský nábytek sice nemusí být nic jednoduchého, nicméně stačí se držet několika obecných kroků a můžete si takové zařizování usnadnit. Ptáte se jak na to?

Shrnout do několika řádků takové téma, jakým je nábytek do dětského pokoje, samozřejmě nelze. Na druhou stranu několik obecných závěrů zde zmínit můžeme.

 • Kvalita
  Dětský nábytek by měl být v prvé řadě vyroben z kvalitních a zdravotně nezávadných materiálů jako dřevo, textilie či vlna a hlavně z netoxických látek. Zvolte tedy špičkový dětský nábytek a máte jistotu, že Vaše miminko bude vyrůstat v naprosto bezpečném prostředí.
   
 • Vzhled
  S
  amozřejmě je nutné, aby se malé dívky a chlapci cítili ve svém pokoji příjemně, i co se smyslových podnětů týče. Dětský pokoj tedy musí působit na první pohled útulně. Je přitom v podstatně jedno, dáte-li přednost křiklavým či naopak střídmým barvám.

   
 • Praktičnost
  U dětského nábytku nesmíte zapomínat ani na jeho praktickou funkci. Na počátku jsou kupříkladu velmi důležité dětské komody a pulty, které musejí vyhovovat nejen miminku, ale i Vám. S přibývajícím věkem pak v pokoji vašeho potomka musí mít své místo stůl a židličky a další praktický nábytek.

   
 • Jednotlivý nábytek vs. komplety
  Otázkou zůstává, zda pořídit každý kus dětského nábytku zvlášť, anebo koupit dětský pokoj jako komplet. V prvním případě lze zařídit pokoj přesně dle představ rodičů, druhý je ovšem snazší a zároveň může být i podstatně levnější.

   
 • Pořizovací ceny
  Tento faktor v žádném případě podceňovat nemůžeme, neboť žádný rodinný rozpočet není nafukovací. Dobrou zprávou je, že dnes si lze pořídit celou řadu vysoce kvalitních kusů dětského nábytku levně.
ab
ab
ab
ab
ab