Kategorie

Jak na úložné prostory?

Jak na úložné prostory?

Máte malý byt a tudíž máte problém i s tím, kam všechny vaše věci nebo oblečení dát? Podívejte se s námi na pár rad.

 

Úložný prostor pod schody

Naprosto skvělým řešením je to, pokud máte schody. Ty mnohdy bývají i v bytech, je tak o úložný prostor postaráno. Pod schody se nám většinou nevejde gauč, neboť bychom si rozbili hlavu, skvěle tam ale pasují šuplíky nebo skříně. Stejně tak to platí v podstatě s jakýmkoliv nábytkem, pod který se dá něco dát - tedy například prostor pod postelí. Můžete tam schovat oblečení na zimu, domácí potřeby či jiné věci, které tak často nevytahujete.

Vysoké stropy v kuchyni

Je pravidlem, že v kuchyni moc prostoru pro ostatní věci nebývá. Už tak je tam přespříliš hrnců a jiného nádobí. Požehnáním ale je, pokud v bytě máte vysoké stropy - to pak využijete právě i tu kuchyň, kde nad linku můžete namontovat další police. Doporučujeme ale zvolit takové, co se dají zavřít, přeci jen není příliš vkusné, když v kuchyni ze skříně kouká helma nebo kus povlečení. 

Patrové postele

Úplně nejlepším řešením je, pokud máte doma palandu nebo postel v patře. Tím se vyřeší poměrně dost problémů. Pravdou ovšem je, že tak nebo tak musíte využít naprosto každý kout, který vám zbyl k dispozici. Tedy i zeď, například na pověšení kola. Stejně tak můžete na vnitřní stranu dveří zavěsit nějaké "kapsy", do kterých se skvěle hodí doplňky, případně boty.

Kombinujte

Ať už zvolíte jakékoliv řešení, především kombinujte! I když jsou šatny či vestavěné skříně velice oblíbené, pouze s nimi si doma nevystačíte a vaše závěsné police mohou hlavně sloužit jako dekorace - to vestavěná skříň moc neumí.

Do otevřených polic můžete vkusně nakombinovat různě barevné krabice nebo proutěné košíky. 

Nebojte se i kousek prázdného prostoru využít na nějakou květinu, váš byt to jistě rozzáří a bude tak usměvavější, než když v něm budou samé skříně.

ab
ab
ab
ab
ab