Kategorie

Jak na podzimní dekoraci?

Jak na podzimní dekoraci?

Podzim je tu a s ním přichází i správné vylepšení vašeho domu či bytu. Jakou zvolit podzimní dekoraci?

Již brzy, konkrétně 31. října, nastane Halloween, který neodmyslitelně patří k měsícům podzimu. Proto se tímto svátkem můžeme trochu inspirovat a zkusit si doma udělat tématickou dekoraci. Není nic jednoduššího, než si pořídit klasické dýně. Do nich pak můžeme zkusit vyřezat klasický obličej, strašidlo nebo jen nějaké vzorce. Jako stylovou dekoraci ji využívají dokonce i samotní restauratéři. Do vydlabané dýně můžete pak vložit klasickou nebo barevnou svíčku, místnost tak bude zábavně osvětlena.

A protože je podzim barvou žluté, oranžové a hnědé, nebojte se do těchto barev váš byt či dům přímo naladit. Sesbírat můžete z venčí nějaké popadané listí či větve, pořádně je očistit a pověsit si je na zeď nebo vystavit na poličku. Nebojte se z procházky také přinést nějaké kaštany, bukvice nebo šišky, i ty budou ladit jako skvělý doplněk. Můžete je pak například zavěsit nad dveře, z kaštanů za pomocí sirek udělat nějaké zvířátko anebo to vše jednoduše přidejte do průhledné misky. 

 

Nebojte se experimentovat například i s mechem. Pokud ho neseženete nikde v lese, dá se koupit poměrně běžně i v obchodech. Můžete ho pověsit dokonce i na zeď jako obraz, dát ho ale klasicky do misky k ostatním dekoracím je také varianta. Mech se dá dokonce využít i jako výplň květináčů, květinám to nádherně prospěje. Pokud jste kutilové, ze samotného mechu můžete udělat i malinký stromeček. 

 

Jestli neseženete mech, můžete použít i klasickou zelenou houbu, která nasaje vodu a vy do ní jednoduše zapícháte sušené květiny, větvičky nebo dekorace na špejli. Místo květináče zkuste vydlabat dýni, efekt zaručen! 

Dekorativní věnečky se nevážou jen k adventnímu období a k Vánocům. Na stěnách či vchodových dveřích přitáhnou nejvíce pozornosti právě na podzim, kdy se nemůžete tolik chlubit rozkvetlou zahradou. Samozřejmě si věneček můžete koupit, lépe ale, když si ho vytvoříte vy sami podle svých představ.

 

K jejich výrobě se používají sušené květiny, větve, bobule i ono zmíněné listí. Při vázání podzimního věnce se nemusíte vázat na klasický kulatý tvar, zkuste vymodelovat třeba srdce, oblíbený je i čtverec. Nezapomeňte ale, že do podzimních věnečků se svíčky nedávají - což by zřejmě ani prakticky nebylo vhodné, pokud bychom je zavěsili na dveře. Upevnit do nich ale můžete například malinkou dýni, kreativitě se meze nekladou.

ab
ab
ab
ab
ab