Kategorie

Jak může knihovna vypadat

Jak bydlí khihomolové aneb knihovna v hlavní roli
Naši pozornost teď zaměříme spíše na přirozenou doménu všech knihomolů, a to sice knihovny. Ty rozhodně nepatří jen schované do pracoven.
křeslo a knihovna

Knihovny jednoznačně nejsou pouhým úložným prostorem, jsou svým způsobem i deníkem duševního života člověka. Dokážou do sebe vtěsnat myšlenky, vzpomínky i plány do budoucna. Mohou na vás hledět poklidně od stěny místnosti a promlouvat skrze ideálně vámi zohýbanými hřbety knih.

moderní křeslo a knihovna

Knihy mají zvláštní moc upoutat pozornost bez ohledu na to, jaký typ člověka jste – knihy, dříve jako výjimečně hodnotné a vzácné, i dnes vzbuzují určitou dávku respektu a úcty (pokud se zrovna nejedná o něco z rukou Helen Fieldingové), ke všemu kouzelně dělají každý pokoj optimističtějším a útulnějším.

knihovna ve tvaru srdce

Jak již byla zmíněna moc upoutat pozornost, knihovna je i nejmenovanou galerií. Na jedné straně může být organizovanou a podle abecedy nebo žánru tříděnou a systematizovanou, na straně druhé pak chaotickou a anarchizovanou mozaikou možného i všemožného. Ať už tak nebo tak, něco o vás vypoví.

knihy, rámeček a polička

Vedle standardních knihoven pak pochopitelně stojí i rozličné množství polic a poliček, které mohou buď pokrývat celou stěnu pokoje, nebo se pyšně a zároveň minimalisticky vystavovat jako jediný exemplář vlastního druhu.

gauche, knihovna, knihy

Ať už se ale pro svou knihovnu rozhodnete zvolit téměř jakoukoli podobu, vždy to bude krok správným směrem. Zkrátka pokoj bez knih je jako tělo bez duše.

Štítky:

knihovna
ab
ab
ab
ab
ab