Kategorie

Jak bydlí světová šampiónka na jetsurfu Martina Bravencová?

Jak bydlí světová šampiónka na jetsurfu Martina Bravencová?

Kde má své "doma" světová šampiónka na jetsurfu Martina Bravencová, co miluje na cestách a bez čeho se neobejde, když chce odpočívat? 

Martino, jste světová šampiónka na jetsurfu, jak jste se k tomuto sportu dostala a co to vlastně obnáší

Na prkno jsem se dostala skrze přítele, který to měl jako své hobby. Tím, že jsem od malička jezdila na snowboardu a měla kladný vztah k motorům, okamžitě jsem si to zamilovala. A kdo by přece nechtěl ovládat takovou krásnou mašinu a k tomu ještě na vodě. Jedná se o surfové prkno, s dvoutaktním spalovacím motorem uvnitř. Do klasického surfového prkna to má však hodně daleko.

Jak vypadá váš trénink, jak se připravujete?

Svůj trénink si vždy dělím na ten suchý a mokrý. Je vážně zcela nutné mít posílené nohy, tak abyste na prkně při závodech jízdu zvládli. Takže v posilovně se soustředím hlavně na dolní partie, kterým dávám zabrat. A protože toto dělám na suchu, pak tedy suchý trénink. Co se týče mokrého tréninku, trénuji na prkně na trati. Vždy na závodech se pochopitelně trať mění. Je však třeba si projíždět zatáčky a dávat zabrat dalším svalům, které člověk na prkně využívá.

Jaký je váš nejlepší zážitek, který se s vaší profesí pojí?

Před pár měsíci jsme s kamarádkou provířily na jetsurfu lagunu vodopádu El Limón v Dominikánské republice. Ten pocit, když na nás padala voda, zatímco jsme surfovaly, byl naprosto dokonalý. Vůbec ta celá atmosféra! Příroda, krystalická voda, prostě božské! Každopádně všechny závody jsou pro mě zážitkem. Díky světovému poháru cestujeme do různých koutů světa a vždy je pro mě zážitkem poznávat nová místa.

Pojí se s tím jistě mnoho cestování, máte vůbec nějaké své "doma"?

Své "doma" samozřejmě mám, a to v Praze. Vždy, když už jsem delší dobu pryč, nemůžu se dočkat, až otevřu ty dveře a jsem ve svém. Ne nadarmo se říká, že doma je doma.

Je něco, bez čeho se doma neobejdete, co k vašemu bydlení prostě patří?

Má stoprocentní nutnost je mít doma pohodlný gauč. Ráda se odreagovávám u televize nebo pracuji na počítači.

Jak nejraději bydlíte, když jste na cestách nebo na letní dovolené?

Miluju otevřené prostory a výhled. Samozřejmě když cestuju za závody, je mi to v podstatě jedno, protože na pokoj se dostanu večer a ještě skočím šipku do postele. Když však jedu někam na dovolenou, ráda se jen tak koukám z okna. Je to pro mě relaxující.

Máte raději designerský minimalismus nebo si potrpíte na hodně doplňků, barevnost, zdobení a podobně?

Moje maminka vždy preferovala minimalismus a takhle jsme to měli vždy u našich. Já tedy k tomu taky inklinuju, jen se mi líbí, když je to trochu útulnější. Takže na dřevěnou podlahu a různé typy polštářků nedám dopustit. Působí teplým dojmem. Dále však jen beton a sklo.

Kdybyste si mohla vybrat, na jakém místě na světě byste mohla bydlet, kde by to bylo a proč?

Nemusím přemýšlet déle než-li vteřinu. Thajsko! Je to moje srdcová záležitost a každý rok se zde ráda vracím. Je to místo, které mě nikdy neomrzí a zastaví mě vždy v čase. Zde totiž čas neletí, jen tak nějak plyne. A vy se zde konečně zastavíte a užíváte si toho nejdůležitějšího, a to jste vy samotní.

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab