Kategorie

Jak bydlí naši domácí mazlíčci?

Jak bydlí naši domácí mazlíčci?

Ať už žijeme v rodinném domě nebo v bytě, často v nich nežijeme sami. Naopak nás mnohdy doprovází čtyřnozí parťáci, kteří ten prostor s námi sdílejí. Jak přizpůsobit bydlení i jim?

Ať už máte doma kočku, psa, králíka nebo papouška, je důležité myslet při zařizování pokojů i na ně. Na čím větší množství podnětů se budou moct soustředit, tím menší je šance, že se naopak budou zaobírat tím nábytkem, kterým by třeba neměli. A není jednoznačně řeč jen o hračkách – naopak jde mnohdy o veselé doplňky, které udělají radost i vám samotným!

Největší a snadno dostupnou jistotou, která zaujme každé menší zvíře, je jednoznačně látkový tunel. Jeho velká výhoda spočívá především v tom, že jej vyndáte, kdy budete chtít, a stejně tak rychle a snadno ho složíte a opět uklidíte. Pokud se rozhodnete například pro podobný doplněk z IKEA, můžete se těšit i z poměrně vkusného účelového doplňku do bytu, který udělá každému čtyřnožci zaručeně radost.

Když jsme již zmínili IKEA, můžeme se v ní ještě inspirovat. Nejde jen a pouze o produkty předem určené pro mazlíčky, ale i o běžný a levnější sortiment. Například stojan na noviny, který se skládá ze dvou obyčejných dřevěných desek, stačí obrátit vzhůru nohama, aby z něj byla krátká prolézačka, na které se můžou ti menší z vašich čtyřnohých přátel pořádně vyřádit.

Stejně tak jsou perfektní zašupovací šuplíky, standardně určené do typických čtvercových knihoven. Vám ale stačí překotit jednu na bok, pokud ji chcete nechat jako prostor pro úkryt a nenápadné pozorování okolí, nebo stačí dovnitř krabice nastříhat novinový papír, ve kterém může pes, kočka nebo třeba i králík šmejdit a hledat přidané pamlsky nebo hračky. A máte od raubířů na polovinu odpoledne pokoj.

Pokud máte doma kočku nebo kocoura, rozhodně nesmí chybět nějaká pořádná prolézačka. Ty klasické, které mají úzký středový sloupek a několik ploch k posezení, nejspíš známe všichni, ale za zmínku jednoznačně stojí i například takové, které jsou silnější v průměru a s minimem stupů a nahrazují tak perfektně skutečný strom.

Obzvlášť teď v létě je ale myslet nejen na tu zábavnou, ale i zodpovědnou část chování domácích zvířat. Pokud ve vašem bytě nebo domě dosahují teploty vyšších hodnot, a to obzvlášť přes den, tedy v době, kdy nejste doma, je důležité zajistit pro zvířata i možnost, jak se zchladit. K tomu jsou skvělé buďto zamražené PET láhve, které necháte v ručníku ležet někde na zemi, nebo speciální chladicí podložka obsahující gel, který při kontaktu s kůží lehce a příjemně studí.

ab
ab
ab
ab
ab