Kategorie

Jak bydlí koordinátorka svateb Verča Šedivá?

Jak bydlí koordinátorka svateb Verča Šedivá?
Nový rozhovor s Verčou Šedivou, která vás jako osobnost okouzlí a její profesní život nadchne.

Verčo, v projektu YES & YES zastáváš roli projektové manažerky a koordinátorky. Představ nám, o co vlastně jde a prozraď, jestli je to jediný projekt, kterému se věnuješ.

YES & YES je svatební studio, které jsme si založily s holkama za účelem tvořit, realizovat se a nechávat za sebou kousek sebe. Nesmírně nás baví dělat se šťastnými lidmi a kousek toho štěstí si od nich brát. Tvoříme svatby, které nemají striktní pravidla, škrobené ubrusy, dortové šaty a hrdličky v klecích. Vdechujeme život starým věcem, využíváme přírody a všeho, co nám nabízí. Zkrátka děláme svatby s láskou pro lásku. Mrkněte na náš web nebo Instagram.

Moje druhá práce je vlastně úplně z opačného soudku. Pomáhám svému otci rozjet síť domovů pro lidi s Alzheimerovou chorobou. Moje babička onemocněla touto nevyléčitelnou nemocí a nyní bydlí v jednom z našich domovů.

Asi jsem workoholik, nebo mám zkrátka ráda dělat věci, které mě baví. Protože nyní s mým klukem připravujeme projekt, který bude zaměřený na cestování a tiny living. Bohužel zatím nemůžu prozradit víc, takže máme námět na příští rozhovor? (smích)

Prozraď čtenářům, jak bydlíš a podle čeho jsi vybírala lokalitu bydlení.

Byt na Pankráci jsme vybrali ještě za mých studií na vysoké škole. Pocházím z Votic, takže tato lokalita je ideální - rychle na dálnici, rychle do centra. Navíc si myslím, že je to jedno z mála sídlišť, které je blízko středu dění a za něco stojí. Vedle bytu máme pěkný park, takže máme kam utéct, jsme blízko Náplavky, což se teď v létě náramně hodí, a obchodního centra, když mě popadne moje shopaholicství.

Jaká místnost v bytě je prostě tvá nej, ta, kde trávíš nejvíce času?

Náš byt je velikostně 3kk. Nejvíce času trávím v obývacím pokoji s kuchyní. Je to největší a nejsvětlejší pokoj. Strašně ráda jím a válim se, takže tahle místnost je jasná volba.

Když se ještě jednou vrátím k tvé práci. Promítá se to, co děláš, nějak do tvého bydlení? Jsi třeba přehnaně uklízivá a máš všechno pečlivě srovnané a uložené na daném místě?

Naopak. Potřebovala bych občas, abych si tu pracovní morálku přenesla i domů. Jsem klasická kovářova kobyla, co chodí bosa. Mám ráda kytky, sukulenty, fotky, ráda si zapálím svíčky, ale tím veškeré moje dekorování bytu končí. Mám ráda prostory nepřeplácané, kreativitu probouzím až na svatbách.

Je něco, co ti na vašem bytě chybí? Co postrádáš?

Občas, když je venku krásně, si povzdechnu, že bych ráda snídala na balkóně nebo na terase. Chybí mi, že si nemůžu dát ranní čaj venku, posedět a dobíjet energii na sluníčku. Taky bych chtěla věšák na klobouky - ten už mi přítel měsíc přidělává (smích) a psa (toho si teď alespoň půjčujeme).

Jsi ten typ, co si vezme nářadí a kdeco si doma opraví nebo jako správná koordinátorka zaúkoluješ přítele?

Na svatbách se občas chopím vrtačky či kladívka, ale doma tuhle úlohu přenechávám mýmu parťákovi. Má šikovnější ruce a vždy tu manuální práci udělá stokrát líp. Je pravda, že jsem děsně organizátorský typ a vždycky mě bavilo připravovat dětské tábory, narozeninové oslavy a teď i svatby. Ale naštěstí jsem ještě nezačala organizovat životy ostatním. (smích)

Fotogalerie

+13
+11
ab
ab
ab
ab
ab