Kategorie

Jak bydlí influencer The Fotr?

Jak bydlí influencer The Fotr?

Jak bydlí známý influencer The Fotr? A co obnáší soužití s dvouletým dítětem, když se rozhodnete pracovat z domova?

Projekt Startovací město, na kterém s námi spolupracujete, je zaměřen na obtíže spojené se sháněním bydlení pro mladé, jak jste to měl vy se svou rodinou? Bylo pro vás snadné najít bydlení?

My jsme v tomhle ohledu měli štěstí, že jsme si byt kupovali od známého a byli jsme první, komu jej nabídnul, takže nám odpadlo celé to kolečko se sháněním bytů přes inzerát, dohadování ceny a přetahování s jinými zájemci. Náročné bylo ale vyřizování všech papírů k hypotéce, dělali jsme to poprvé a vůbec jsme se v tom nevyznali, často jsme přišli do banky s tím, že už tedy máme všechna potvrzení, která jsou potřeba a tam nás poslali pro nějaké další lejstro. Nakonec to ale dobře dopadlo.

Je to vaše vysněné bydlení, nebo byste si ho představoval ještě jinak?

V tuhle chvíli je to pro mě vysněné bydlení, nejsem typ, který touží po domku se zahradou někde mimo město, souvisí to i s tím, že nejsem zrovna domácí kutil :) Během let se to ale může změnit, nicméně když zatoužíme po zahradě, jedeme zatím k rodičům nebo na chatu.

Co je pro vás při výběru bydlení nejdůležitější?

Dost jsme se dívali na to, zda je v docházkové vzdálenosti nějaký pořádný park. Máme malého syna a navíc psa, takže okolní zeleň opravdu naplno využíváme. Obchody a dopravní dostupnost jsme také řešili, ale okrajově. Když jsme poprvé přišli do našeho bytu, bylo nám jasné, že tu chceme bydlet, byla to láska na první pohled – světlý, otevřený byt s krásným výhledem, i když lehce nepraktický pro rodiny s dětmi, ale je to zkrátka srdcovka.

Bydlíte s dvouletým dítkem, jaké to přináší oběti? :)

Když si zvyknete, že každý nový kus nábytku musí projít zatěžkávací zkouškou v podobě osahání věčně lepkavých ručiček, na to, že jsou všude hračky, které téměř nejdou uklidit, protože jakmile je uklidíte, přibydou další, tak je to vlastně velká sranda a oběti to nepřináší, maximálně jen ty materiální. Ale s tím musí asi každý rodič počítat.

Nedávno jste rekonstruovali právě dětský pokojíček, kde jste se třeba při zařizování inspirovali?

Hodně jsme projížděli portál Favi.cz, odkud i většina vybavení pochází a další inspirace pramenila z kombinace Pinterestu a Instagramu. Puntíky na zeď, které jsme dělali pomocí houbiček na nádobí, jsme si vymysleli sami.

A potkal vás nějaký problém, který jste neplánovali, ale museli vyřešit?

Rozhodně šišaté stěny, bydlíme ve starém domě, kde se s nějakými pravými úhly nikdo moc nezabýval, takže nám všechno, co postavíme do rohu, na jedné straně odstává. Taky jsme nepočítali s tím, že nám náš malý syn počmárá čerstvě vymalovanou zeď novými voskovkami, které dostal od babičky. Pozor na to, voskovky vážně nejdou dolů! :)

Co podle vás nejvíce zútulní domov?

U nás jej nejvíce zútulňuje asi moje rodina, bez nich by to byly jen holé 4 stěny, doma schválně nemáme příliš nábytku a nejsem ani zastáncem mnoha vystavených věcí, takže kromě pár obrazů a kytek žádné ozdoby nemáme.

Vím, že pracujete z domova, obnáší to nějaké úskalí? Máte doma pracovnu, anebo občas jdete do nějakého coworkingu?

Práce z domova chce hlavně dobrý timemanagement. Přestože nemusím na určitou hodinu do práce, je můj čas dost striktně řízen režimem našeho syna. Jelikož pracujeme z domova oba a oba se přes den chceme co nejvíc věnovat synovi, na práci zbývá čas jen v době, kdy spí nebo je s ním ten druhý někde mimo domov. Pracovat doma, když je syn vzhůru, se nedá, okamžitě přiběhne a tahá mě za ruku pryč. Když je venku ošklivo, využívám okolní kavárny.

 

Pokud chcete vidět Dana i s rodinou naživo a prohlédnout si, jak vybaví bydlení 0+KK za pouhých 25 000 korun, přijďte nás navštívit 5. září na Karlínské náměstí! Více se dozvíte už brzy :) 

Fotogalerie

+11
+9
ab
ab
ab
ab
ab