Kategorie

Jak bydlet na zimní dovolené?

Jak se dá bydlet na dovolené?
Chystáte se v zimě dovolenou, ale nevíte, jak se ubytovat? Potrpíte si na komfort hotelu nebo vám nevadí vyspat se na sedačce?

Hotely

Nejtypičtějším ubytováním na jakékoliv dovolené je zřejmě rezervace nějakého hotelu. A proč taky ne – máte tam veškerý servis, nemusíte se starat o nepořádek, protože většinou přichází uklízečka, máte vlastní klid, vlastní koupelnu a recepci, kde vám poradí, kdybyste měli nějaké trable. Ovšem menší nevýhodou zde může být cena, která samozřejmě stoupá s vaší náročností na hvězdičky hotelu, vzdálenost ke sjezdovce a tak podobně. Výhodou naopak může být to, že některé hotely nabízejí permanentku na svah v ceně ubytování.

Zimní srub

Možná nejideálnější možností na zimní dovolenou je pronájem nějaké chaty či srubu. V mnoha případech bývají rovnou na sjezdovkách nebo velice blízko nich. Výhodou je prostor k uschování lyží a zimního vybavení, stejně tak atmosféru dokreslí samotný výhled na zasněžené hory. Mínusem možná může být trochu cena, pokud chcete jet pouze ve dvou, ideální je pronájem chaty ve větší partě, i z důvodu většího soukromí.

Airbnb

Pro ty, kterým jde primárně o cenu bydlení, je zde schůdnější varianta - Airbnb. Webová služba je na trhu asi 10 let a jde v ní zhruba o toto – vlastníte dům nebo byt a máte v něm buď volný pokoj nebo v něm žijete pouze půl týdne. A co s volným prostorem? Pronajmete ho na pár dní někomu, kdo je ve vašem městě na výletě. Vy vyděláte, oni ušetří. Cenu si můžete nastavit sami, vždy jde ale o to, být levnější než právě zmíněné hotely. Pozor ale na to, aby váš ubytovatel měl možnost úschovy lyží, snowboardů či běžek. Samozřejmě si zjistěte také to, jak daleko je byt/dům od sjezdovky. Jezdit v přeskáčích v MHD není nejlepší řešení.

Couchsurfing

Obdoba Airbnb s jedním velkým rozdílem – je to zadarmo. Zde majitelům domu nejde o to vydělat, ale sdílet zážitky s lidmi skrze celý svět. Většinou vám nabídnou svůj gauč či prosté místo na zemi, ale pokud jste trochu dobrodruh, proč do toho nejít – za tu cenu :) Co se týče strachu, ten není třeba, každý uživatel má na svém profilu hodnocení od ostatních, co se s ním již setkali, a vy si tak můžete vybrat i dle sympatií. Tak směle do toho, ovšem opět si nezapomeňte zjsitit benevolentnost ubytovatele skrze vaši zimní výbavu.

ab
ab
ab
ab
ab