Kategorie

Jak bydlet na letní dovolené?

Jak bydlet na letní dovolené?

Přemýšlíte, kam se vydat na letošní letní dovolenou? Anebo destinaci už máte vybranou, ale nevíte, jak to uděláte s bydlením? Mrkněte na pár tipů ohledně nejlepšího ubytování.

Ruku na srdce, vsadit na osvědčený tip není nikdy špatná záležitost - tou může být právě ono tolikrát skloňované Chorvatsko. Jaké jsou jeho výhody? Jednak se dočkáte opravdu průzračného moře, nepotřebujete umět kdejaký jazyk, ani anglicky, abyste se domluvili a už vůbec to tam není drahé, jako to může být v jiných zemích. A co je další poměrně velikou výhodou Chorvatska? Téměř jistě si nemusíte zajišťovat ubytování předem, ale jet jak se říká na blind. To spočívá v tom, že až na místě objíždíte různé apartmány, kde vám majitelé nabízí cenu a vy s nimi následně smlouváte. Cena se zdá pak mnohdy velmi přívětivá. 

Další možností, kam se vydat, může být například Itálie. Zde sice budete potřebovat už nějaké základy anglického jazyka, ale místní jsou na cizince zvyklí. Co se týče ubytování, je zde nepřeberné množství možností. Poměrně často můžeme slyšet, že parta přátel zkrátka vezme stan a spí v něm. A proč ne? Minimálně ušetří za ubytování a pokud se nejedná o luxusní dovolenou, užijete si alespoň spoustu legrace a jistě vás nějaká zábavná historka bude provázet ještě při návratu z dovolené. 

Tyto pláže jsou nejčastější v již zmíněné Itálii, fungují tak, že si pronajmete na den (či více) své vlastní lehátko a deštník, kde máte celý den své místo zajištěné. Mnozí odvážlivci na to ale mohou jít jinak a z pronajatého lehátka na den si udělají vlastní apartmán - zůstanou tam až do dalšího rána. Problém nastává ve chvíli, kdy jsou pláže hlídané nebo se dokonce zamykají. 

Pravděpodobně nejčastější možností po apartmánech v Chorvatsku je zkrátka bydlení v nějakém resortu a v jejich hotelu. K dispozici máte mnohdy i bazén, ačkoliv je škoda ho využívat, pokud máte jen o pár metrů dál moře, které jen tak běžně přes rok neuvidíte. Hotely v resortu jsou samozřejmě nejdražší variantou, ale nabízí největší luxus - většinou jídlo v ceně, službu personálu. Ať už si zvolíte jakoukoliv zemi, evropskou či zámořskou, jistě si vaši letní dovolenou užijete se svými blízkými. 

ab
ab
ab
ab
ab