Také v České republice přibývá každým rokem lidí, kteří si pořizují nemovitosti v zahraničí. Pokud si i vy občas pohráváte s touto myšlenkou, věřte, že její realizace není vůbec nemožná. Než se ale definitivně rozhodnete, přečtěte si následující článek.
V našem seriálu si probereme jednotlivé státy, seznámíme se s jejich právní úpravou při koupi nemovitostí, s cenovou hladinou realit a předpokládanou rentabilitou vložené investice. Seznámíme se také s možnostmi financování plánovaného záměru.
Koupě nemovitosti jako investiční záměr
Peníze vložené do zahraniční nemovitosti mohou být chytrým podnikatelským tahem. Musíme však pečlivě vybírat a dbát níže uvedených pravidel. Kupujeme-li nemovitost za účelem rekreace, nejdůležitějším parametrem pro nás bude nepochybně lokalita, pokud však pořizujeme nemovitost jako investiční záměr, nejdůležitější je výnos. Nejvyššího výnosu dosáhneme v podceněných a v méně rozvinutých regionech. Nemovitost by měla být snadno pronajímatelná a nejlépe celoročně využitelná. Takové příležitosti nabízí například Kanárské ostrovy, španělské podpyrenejí, kde se v létě můžete koupat v moři u pobřeží Costa Brava a v zimě lyžovat v nedalekých Pyrenejích. Zajímavá je středomořská část Afriky – Egypt, Maroko či Tunis. Chceme-li podnikatelské riziko minimalizovat, rozložíme investici do dvou nemovitostí v různých regionech. Návratnost investice by neměla přesáhnout deset let.
Větší rekonstrukce, koupě družstevního bytu nebo dokonce domu, to vše vyřeší úvěr Horizont. Kromě možnosti dlouhodobého splácení se také dostanete na přijatelnou měsíční splátku. Více se dozvíte zde