Kategorie

Investujeme do nemovitostí napříč celým světem, I. díl: Pro výdělek nebo pro potěšení

Také v České republice přibývá každým rokem lidí, kteří si pořizují nemovitosti v zahraničí. Pokud si i vy občas pohráváte s touto myšlenkou, věřte, že její realizace není vůbec nemožná. Než se ale definitivně rozhodnete, přečtěte si následující článek.
V našem seriálu si probereme jednotlivé státy, seznámíme se s jejich právní úpravou při koupi nemovitostí, s cenovou hladinou realit a předpokládanou rentabilitou vložené investice. Seznámíme se také s možnostmi financování plánovaného záměru.

Koupě nemovitosti jako investiční záměr

Peníze vložené do zahraniční nemovitosti mohou být chytrým podnikatelským tahem. Musíme však pečlivě vybírat a dbát níže uvedených pravidel. Kupujeme-li nemovitost za účelem rekreace, nejdůležitějším parametrem pro nás bude nepochybně lokalita, pokud však pořizujeme nemovitost jako investiční záměr, nejdůležitější je výnos. Nejvyššího výnosu dosáhneme v podceněných a v méně rozvinutých regionech. Nemovitost by měla být snadno pronajímatelná a nejlépe celoročně využitelná. Takové příležitosti nabízí například Kanárské ostrovy, španělské podpyrenejí, kde se v létě můžete koupat v moři u pobřeží Costa Brava a v zimě lyžovat v nedalekých Pyrenejích. Zajímavá je středomořská část Afriky – Egypt, Maroko či Tunis. Chceme-li podnikatelské riziko minimalizovat, rozložíme investici do dvou nemovitostí v různých regionech. Návratnost investice by neměla přesáhnout deset let.
Větší rekonstrukce, koupě družstevního bytu nebo dokonce domu, to vše vyřeší úvěr Horizont. Kromě možnosti dlouhodobého splácení se také dostanete na přijatelnou měsíční splátku. Více se dozvíte zde

Správa nemovitostí

Mysleme také na budoucí náklady spojené se správou nemovitosti. Větší náklady a více péče si vyžádají samostatně stojící vily a rodinné domy. Z tohoto hlediska je výhodnější investovat do bytů. Ty se totiž nacházejí v kondominiu, tedy společenství vlastníků. Jejich správa je tak jednodušší a správní poplatky nižší. Nechceme-li mít se správou žádné starosti, můžeme si najmout vlastního správce majetku, který je schopen zařídit vše potřebné bez naší fyzické přítomnosti.

Koupě nemovitosti za účelem vlastní rekreace

Řada lidí si vybírá zahraniční nemovitost jako místo pro svůj druhý domov. Ať už se jedná o oblíbené místo s lákavým prostředím, slunné pobřeží nebo místo našich častých pracovních schůzek, měli bychom si uvědomit, zda se nám tato investice vyplatí. Pravdou je, že v hotelu se nikdy nebudeme moci cítit jako doma, ale stojí nám náklady s pořízením a následnou správnou nemovitosti za ten luxus? Další otázkou je, pořizujeme-li nemovitost jako místo pro naši dovolenou, zda nás bude bavit jezdit každoročně na totéž místo... Pokud se rozhodneme pro koupi vysněného apartmánu u moře, při výběru dbáme hlavně na polohu nemovitosti, prostředí, dopravní dostupnost a infrastrukturu.
ab
ab
ab
ab
ab