Kategorie

Interiér v duchu elegance

Elegantním interiérem rozumíme nadčasový interiér, ve kterém se mísí z větší části moderní styl s historií. Kvalita, dokonalost provedení a vkus jsou hlavními rysy, kterými tento interiér můžeme charakterizovat.

Barva? Přirozená

Noblesnímu interiéru sluší tlumené barvy. Do klidových místností, jako je ložnice, volíme jemné barvy v odstínu šedé, fialkové nebo světle-modré. Místnosti, které chceme zútulnit, vymalujeme béžovou, oříškovou nebo aktuálním hitem – růžovou barvou. Přejeme-li si do bytu přece jenom kromě decentních, pastelových barev vnést i trochu vyzývavosti, můžeme jednu vybranou stěnu vymalovat sytou barvou. Zvolíme takovou stěnu, která se vymalování stane dominantou. Vhodné jsou proto zdi, které nemají okna a není u nich postaveno mnoho nábytku. Kus zajímavého solitérního nábytku nebo sedací souprava se naopak u takto výrazné zdi skvěle vyjímá.

Doplňky? Luxusní

Zlatá barva je barvou luxusu. Již dávno neplatí, že všechny předměty zlaté barvy musí být jednoznačně ze zlata. Pokud se vám zlatá líbí, nebojte se přinést domů zlaté sošky nebo vázy. Výborně budou ladit se zlatými rámy obrazů, zrcadel nebo rámečky na fotografie. Do elegantního interiéru se hodí třpyt a kovové  odlesky. Dokonalými doplňky jsou svítidla. Výjimečně se zde bude vyjímat lustr historický, nejlépe několikaramenný. Dobrou volbou jsou rovněž svítidla z foukaného opálového skla. Světlo dokreslí každý interiér, proto se nespokojíme pouze s centrálním světlem. Vkusně působí prosvícené skříňky nebo malá nástěnná svítidla osvěcující konkrétní předmět.

Nábytek? Moderní i historický

Moderní nábytek jednoduchého tvaru skvěle vynikne doplněním o historický solitér. Nemusíme si lámat hlavu, z jakého období vybraný kousek pochází ani jaká je jeho skutečná hodnota. Důležité je, aby nám do interiéru vkusně zapadal a vytvořil tak dojem jedinečnosti.

Materiál? Nejlépe přírodní

Přírodní materiály dají vyniknout vkusnému zařízení interiéru. Dřevo nebo kámen nikdy nezklamou. Existují však i levnější, neméně vhodné materiály, jako je plovoucí podlaha nebo keramická dlažba. Velkým obloukem se však zásadně vyhýbáme plastu.
foto: www.thinkstockphotos.com
ab
ab
ab
ab
ab