Kategorie

Inteligentní design proti stresu

Existuje mnoho způsobů jak bojovat proti stresu. My představujeme několik zajímavých antistresových pomůcek z dílen světoznámých designérů, na jejichž účinek se můžete spolehnout…
 

Cao Maru

Pod tímto názvem se skrývá set antistresových míčů, připomínajících tvář měsíce. Každá tvář má tak, jako člověk jinou mimiku a je navržena přímo do dlaně. Tato antistresová pomůcka je vyrobena z extrémně ohebného polyuretanu a jejím autorem je japonská designérka Makiko Yoshida.
 

Bicí pro vaše prsty

Mezi nejžhavější designérské novinky patří mini bicí souprava, určena pro prsty. Tato antistresová pomůcka, složena z pěti perkusí byla zařazena do tzv. terapeutické edice pro pracovní život. Pomůcka nabízí kvalitní odreagování a zábavu přes muzikoterapii. Bicí souprava poskytuje prostor pro hraní a komponování vlastních skladeb, které se dají následně nahrávat. Souprava funguje na 3 kusy baterií typu AAA.

 

Stolní terč na šipky

Dalším skvělým tipem na zahnání stresu je oblíbená hra šipky, tentokrát v šikovné, stolní verzi. Tato důmyslná pomůcka, garantující zábavu a relaxaci je snadno rozložitelná na jakýkoliv pracovní stůl.

 

Super vajíčko

Charismatický dánský poet, vědec a designér Piet Hein (1905 – 1996) je autorem antistresové „hračky“ Super vajíčko. Vajíčko má elipsovitý tvar a je navrženo z nerezové oceli. Jeho součástí je pytlíček vyrobený z kůže, do kterého se vajíčko vkládá. První „Super egg“ bylo vyrobeno v roce 1965 a dodnes patří mezi kreace, které získaly popularitu na celém světě. Tato nadčasová, antistresová pomůcka má univerzální využití. Mnoho lidí ji kromě rozptýlení používá jako talisman nebo zajímavou dekoraci. Také se může vkládat do horkých nápojů, za účelem jejich rychlejšího ochlazení.

Saruyama sofa

Japonský designér Toshiyuki Kita je autorem antistresové sedací soupravy Saruyama sofa, kterou v roce 1989 realizoval pod značkou Moroso. Tato fascinující sofa, unikátního stylu a designu je složena se tří odlišných částí, které se dají různě variovat. Souprava je vyrobena z antistresové polyuretanové pěny a dodnes patří k vyhledávaným interiérovým prvkům.

ab
ab
ab
ab
ab