Kategorie

Inspirujte se koupelnovými trendy 2016

Inspirujte se koupelnovými trendy 2016
Toužíte po koupelně jako z časopisu? Nemusí to být nic složitého, možností je celá řada, inspirací plný internet a mnohdy stačí málo, aby se ze staré okoukané koupelny stala moderní a zcela nová koupelna. Načerpejte insp
Toužíte po koupelně jako z časopisu? Nemusí to být nic složitého, možností je celá řada, inspirací plný internet a mnohdy stačí málo, aby se ze staré okoukané koupelny stala moderní a zcela nová koupelna. Načerpejte inspiraci v trendech 2016, které se staly nadčasovými.

Zrcadla zvětšují prostor

Malé koupelny a velká zrcadla jsou nerozlučnou dvojicí. Velké zrcadlo totiž s prostorem dokáže zázraky. Dokáží pocitově zvětšit prostor a ještě ho celý prosvětlit. Proto jsou velkoplošné odrazové plochy oblíbeným trikem designérů. Tradičním způsobem je klasické nástěnné zrcadlo nad umyvadlo. Možností je však spousta, například postavit je do prostoru a po okoukání jednoduše přesunout na nové místo nebo do jiné místnosti. Trendy záležitostí roku 2016 se staly kovové materiály. Nadčasové jsou nerezové doplňky, ale na popularitě získávají také zlaté, ocelové nebo bronzové prvky. Ty dodají koupelně na luxusním a stylovém vzhledu.

Ve jménu minimalismu

Minulé i následují roky se nesou v duchu minimalismu. Tedy jednoduchosti, čistoty a funkčnosti. Proto jsou v koupelnách k vidění čisté tvary sanity, hranaté tvary a geometrické linie v různých kombinacích. Nadčasovového design se dosahuje použitím moderních, odolných a snadno udržovatelných materiálů. Zároveň se v koupelnách využívají nejmodernější technická řešení, která zajišťují maximální komfort. Jednou z takových technologii je rimless. Rimless jsou toalety bez splachovacího kruhu. To zajišťuje větší hygienu, snazší údržbu a také menší spotřebu vody. V minimalistických koupelnových je tak dosaženo tvarové i hygienické čistoty. Prostého minimalismu lze dosáhnout také dalším trendy prvkem a to matnými černými doplňky jako jsou vodovodní kohoutky, držáky na ručníky a další doplňky. Kombinace bílé černé a tlumené barvy to jsou typické znaky pro severský styl.

Pro milovníky barev

Severský styl v duchu minimalismu nemusí vyhovovat každému. Pro příznivce extravagance a pestrých barev je tady jeden z nejvýraznějších koupelnových trendů. Koupelny tak hrají v barvách tropické zelené, kanárkově žluté nebo fuschiové. Pro oživení a rozzáření koupelny jsou tyto barevné obklady ideálním prvkem. Ovšem tento výrazný trend má i své úskalí. Především v tom, že pestré barvy se velmi rychle okoukají a mohou vás tak za pár let začít nudit nebo otravovat.
ab
ab
ab
ab
ab