Kategorie

Inspirativní vzdušný dům v Kalifornii

Inspirativní vzdušný dům v Kalifornii
Kalifornské Palo Alto proslulo tím, že v něm bydlí hned několik známých osobností včetně zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga. Dnes ale centrem naší pozornosti nebude osoba, nýbrž dům.

Vlastně to dává dokonalý smysl: Domov předních světových odborníků na technologie a jejich využití přece musí být přesně tím místem, kde se daří účelné a moderní architektuře. Tento dům patří pětičlenné rodině, která se sice neřadí mezi celebrity, ale vkus v bydlení rozhodně nepostrádá. Stavba je dílem architektonického studia s názvem CCS Architecture a nechali si ji postavit manželé, kteří oba pracují v Silicon Valley. Přízemí je koncipováno jako z větší části spojený prostor, který zahrnuje mimo jiné kuchyni s jídelnou a volně přechází v odpočinkovou terasu.

Interiér domu co možná nejvíce pracuje s přirozeným světlem, kterého se v Kalifornii bohatě dostává. Je to nejen energeticky úsporné řešení, ale také estetický prvek, který vnitřní části domu dodává měnící se podobu, jak během dne slunce putuje po obloze.

V subtropickém prostředí je jedním z hlavních cílů každého architekta navrhnout dům tak, aby umožňoval odpočinek ve stínu a přitom neokrádal obyvatele o sluneční svit. U relaxačních zón tohoto domu se to opravdu podařilo. Pozornost byla věnována každému detailu, včetně prostoru před stavbou, který kombinuje trávník s dlážděním a oblázky. Všimněte si dokonale provedených linií a jemné práce s odstíny.

Každý rodinný dům by měl architektonicky korespondovat se svým bezprostředním okolím. Tento je zasazen do úpravné zeleně a průhledy z okolních pozemků jsou rámovány stromy.

ab
ab
ab
ab
ab