Kategorie

Inspirace pro bydlení, to je MOBITEX 2009

Chcete – li se inspirovat v zařizování Vašeho bydlení, pak největší český veletrh nábytkového průmyslu – MOBITEX je to pravé právě pro Vás. Mobitex nabízí širokou prezentaci nábytku do obývacích pokojů, ložnic, kuchyní. Najdete zde také dětský nábytek, projekty představující pokrokový domácí i zahraniční design a mnoho dalších zajímavých témat.
 

Mezinárodní veletrh MOBITEX, to je inspirace pro Vaše bydlení

Mezinárodní veletrh MOBITEX, který se konal na brněnském výstavišti od 18. – 22. března 2009 je dobrou příležitostí, jak se seznámit s širokou nabídkou tuzemských i zahraničních výrobců a dovozců nábytku, bytového textilu a interiérových doplňků. Vystavovatelé zde představili aktuální trendy, nové materiály i technologie – prezentovali nejen nábytek různého zaměření, ale i potřeby pro domácnost, bytový textil, zařízení dětských pokojů, dekorace do interiéru. Součástí je také ucelená přehlídka zahradního nábytku a vybavení.

Na veletrhu bylo možné seznámit se s současným designem

Na veletrhu MOBITEX je již tradičně věnován prostor projektům, které se zabývají současným designem. Také v příštím roce se na veletrhu mohou návštěvníci těšit na 6. ročník přehlídky DESIGNSTORY, zaměřené na propagaci domácích i zahraničních designérů a studentů odborných uměleckých škol. Studenti a mladí designéři mohou v rámci projektu prezentovat hotové výrobky, návrhy i vize. Stejně jako v minulém roce i letos byl představen projekt "4x30" - Inspirujte se!, kde nejdůležitějším celkem byl studentský design. Podobně jako v minulých letech se zde představili studenti ze Solvenska, Francie nebo Rakouska...
 V souladu se zaměřením veletrhu, byl letošní ročník orientován na kanceláře a kuchyně. Nově byl v samostatné expozici představen projekt Stolování.

Designstory se zahraničními hosty

Každým rokem je součástí Designstory expozice představit zahraničního hosta veletrhu. Jeho jméno je vždy, takřka do poslední chvíle pečlivě tajeno. Čestným českým hostem veletrhu bude letos úspěšný sklářský výtvarník a designér Rony Plesl, jehož samostatná prezentace proběhne v rámci pavilonu Design4Life a výstavy „Stolování“.

Rony Plesl

Rony Plesl, rodák z Jablonce nad Nisou-světovým designérem

Rony Plesl, to je rodák z Jablonce nad Nisou a patří v současné době k nejúspěšnějším a nejzaměstnanějším českým designérům. Rony Plesl se  zabývá volnou tvorbou a návrhy pro malosériovou výrobu, spolupracuje s řadou skláren a významných výrobců skla v České republice i v zahraničí a od loňského roku vede také atelier Sklo na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Pleslova tvorba je mimořádně pestrá, rozmanitá a nápaditá. Rozměrné broušené vázy s výrazným geometrickým dekorem zaujmou krásou výbrusu a dokonalým řemeslem, skleněné nápojové soupravy vtipným řešením, detailem a elegancí…
 
Vázy z dílny Ronyho Plesla

Dalším významným hostem na veltrhu Mobitex 2009, byl berlíňan  Werner Aisslinger, který se také představil v rámci expozice Designstory.

A co na veltrhu Mobitex redakci světa bydlní nadchlo?

Redakce Světa bydlení nadchla novinka Kuchyně ON2, která je designerským počinem od českého výrobce KORYNA. Jak z názvu vypovídá, kuchyně je dvojího využití. Jak pro klasické tvoření pokrmů, tak pro stolování. Tato, dá se říci funkcionalistická kuchyně, je počinem českého mladého designéra Ondřeje Karpaše. Kuchyně ON2 je malá a praktická. V jediném pultu se skrývá veškeré vybavení. Přednsotí této kuchyně je její rafonovanost, protože dokáže skrýt to, co nemá být vidět a pokud nebudete chtít, nemusíte dát najevo, že se jedná o kuchyň, ale třeba o barový pul. Je vhodná také do kanceláří.  Lze ji okamžitě uvést do provozu  a používat.

Kuchyně ON2 Koryna Souběžně s veletrhem MOBITEX probíhal v areálu brněnského výstaviště již 6. ročník veletrhu ProDítě, na kterém bylo možné najít komplexní nabídku dětského zboží, dále pak veletrh Rybaření.

 Foto:  Rony Plesl Studio, www.ronyplesl.com
            Archiv redkace
 
ab
ab
ab
ab
ab