Kategorie

Inspirace: Nábytek z palet

Inspirace: Nábytek z palet

Chcete rozzářit svůj byt novým nápadem, jenže nevíte jak? Zkuste se inspirovat tímto! 

Bílý nábytek z palet

Palety - pro mnohé je to věc na vyhození, pro mnohé je to skvělá příležitost, jak svůj byt za levno udělat útulný. Díky vyřazeným paletám si totiž při troše šikovnosti můžete udělat vlastní postel, sezení na zahradě nebo v obýváku či například skříňku. Jelikož se jedná o předměty většinou vyrobené ze smrkového dřeva, paleta bude kvalitní a zároveň velmi snadno opracovatelná. Při práci se vám bude hodit kvalitní nářadí jako například pilka, stejně tak se vám ale bude hodit smirkový papír, kterým je vhodné celou paletu obrousit. 

Stůl z palet

Stejně tak je vhodné po obroušení nábytek natřít. Můžete použít barvy určené na dřevo, chcete-li ale zachovat přirozený vzhled dřeva a palety, lze vše přetřít pouze bezbarvým lakem. Oceníte to nejen vizuálně, ale také při běžném úklidu - na zemi nenajdete kusy třísek, nábytek jednoduše jen otřete od prachu a máte hotovo.

 

Lavičky z palet

Pokud chcete svůj byt úplně vylepšit, můžete na nábytek z palet namontovat kolečka, která seženete téměř v každé větší prodejně s potřebami pro nábytek. Nábytek tak můžete jednoduše přestavovat podle svých potřeb, také se vám pod ním bude lépe uklízet. Pokud máte zahradu, palety jsou pak ideální jako zahradní nábytek - na který můžete položit nějaké polštářky, aby se vám lépe sedělo.

 

Nábytek z palet na balkon

Které palety NE?

Pokud palety doma nemáte, ale přesto vás nápad nadchl, zkuste se zeptat kdekoliv ve stavebnichách, ve sběrných dvorech. Pozor ale na to, abyste si domů nevzali paletu, která dříve převážela například potraviny - hrozí riziko nakažení salmonely a jiných bakterií. Stejně tak se vyvarujte paletám od chemických výrobků, chemikálií a léčiv. Vhodné jsou palety, které jsou označeny písmeny HT (Heat Treatment) a DB (debarked).

ab
ab
ab
ab
ab