Kategorie

Inspirace na vánoční výzdobu

K vánočním svátkům výzdoba patří. Města zdobí vánoční stromy, výlohy obchodů hrají v zimních barvách. Dekorace dotváří všudypřítomnou atmosféru Vánoc a žádný jiný svátek není tak prožíván. Výzdobě našich bytů věnujeme větší pozornost i přesto, že po celý rok žádné dekorace nevytváříme.
Nejčastější interiérovou dekorací je adventní věnec. Podle období adventu má čtyři svíčky, které se postupně rozsvěcí při každé adventní neděli. Barvy dekorace ladíme podle interiéru. Nejčastějšími barvami této dekorace bývají červená, modrá, stříbrná a zlatá. Adventní věnec si můžeme vyrobit i sami. Jednotlivé komponenty zakoupíme v květinářství, případně si je můžeme s předstihem připravit sami. Hodit se nám budou například dubové větvičky se žaludy, šišky, sušené ovoce, kousky mašlí a další. Na věnec pak jednotlivé kousky upevňujeme pomocí drátků nebo tavné pistole.

Výroba adventního věnce je v mnoha rodinách oblíbenou předvánoční činností

Vyrábíme jednoduché vánoční dekoraceNápaditě mohou vypadat zcela jednoduché dekorace, které zvládneme připravit sami. Nakrájejme plátky citrusů (pomeranče, citrony, limetky) a nechme je usušit v troubě nebo na topení. Pak jednotlivé kousky naaranžujme do misky. Můžeme doplnit ještě o oříšky nebo skořici. Stejně dobře vypadají sušené plátky jablek.

Nejkrásnější výzdobu vytvoříme s pomocí těch nejprostších surovin

Zdobený stůl

Hodování patří ke každým Vánocům. Chceme nabídnout hostům různé druhy dobrot. Jak se říká, jíme také očima. Naaranžujme na stůl sváteční svícen, zapalme příjemnou svíčku a doplňme o pár vánočních dekorací. Když nám chybí vlastní nápady a šikovnost, zajděme do obchodu a vyberme si něco z široké nabídky. Prodávají se různé figurky, přírodní dekorace, barevné svícny. Můžeme se také inspirovat netradiční výzdobou pomocí rozsypaných korálků mezi talíři, skládaných tématických ubrousků.
TIP Velmi dobře vypadá dekorace karamelovými ozdobami. Ty vytvoříme zcela jednoduše tak, že rozpustíme cukr a vyrobíme karamel. Ten pak na síťku naneseme ve tvaru hvězdiček, stromečků nebo pouhé motanice. Tvary pak vložíme mezi kousky cukroví nebo ovoce.
ab
ab
ab
ab
ab