Kategorie

Inspirace na dokonalou pergolu

Inspirace na dokonalou pergolu

Nechte se inspirovat originálními a luxusními zastřešenými terasami, které můžete snado mít i doma! Vybírejte mezi dřevěnou pergolou, moderní pergolou anebo pergolou s krbem. 

 

zahradní pergola

Pergoly mohou i tuctové zahrádce dodat punc modernity a luxusu. Když vyberete tu správnou, snadno se stane oblíbeným místem k trávení dlouhých letních večerů s přáteli, k relaxaci nebo kochání se okolní krajinou. Vytvořit si takový prostor přitom není vůbec těžké. S inspirací a tipy, jak vyladit pergolu snů, vám rádi pomůžeme!

pergola u domu

Mnohé pergoly nejsou nic než hra světla a stínu. Pokud ji zahrajete správně, nebude na vaší terase ani příliš mnoho ostrého světla, ani příliš stínu a chladných zákoutí. Proto je ještě před realizací vhodné vybrat to správné místo - především podle směřování slunečních paprsků během dne, sklonu terénu a případně také odhlučnění - přece byste nechtěli, aby se každého grilování nebo opalování účastnili i všichni vaši sousedé!

dřevěnná pergola

Dominantou konstrukce je bezesporu střecha. Podle účelu, který pro pergolu zamýšlíte, se můžete rozhodnout pro střechu s krytinou či bez. Typická prkna - rošt - mohou nést průhlednou polykarbonátovou střechu, která uchrání před deštěm a listím. Stejně lze proti hluku a nečistotám zabezpečit také boční stěny.

pergola na terasu

Nádech luxusu a originálnosti mohou přístřešku dodat například atypické sloupy nebo podezdívky. Sladit materiál a odstín s omítkou domu je sázkou na jistotu, ale odvážnější mohou podlehnout třeba vábení antiky nebo čistých kovových linií v duchu minimalismu.

banner_3

Levnější variantou je pak zastřešení plátěné, které vypadá také velmi efektně. K dostání je mnoho typů, materiálů i barev. 

moderní pergola

Konstrukcí to ale teprve začíná. Vhodné je novou terasu doplnit třeba robustním krbem, smetanovými závěsy a samozřejmě pohodlným posezením. Zejména dřevěné zahradní pergoly se sluší korunovat popínavými rostlinami - například zimolezy nebo typickým břečťanem. Ten vytváří zajímavé motivy také v kombinaci s tmavými kovovými povrchy.

Milovníky moderních technologií zase potěší možnosti, jakými jsou dálkově ovládané naklápěcí lamely střechy, integrované osvětlení či dešťový a větrný senzor, který ochrání váš zahradní nábytek za každého počasí. Láká vás tato představa? Při výběru se zaměřte na takzvané bioklimatické pergoly, které takové příslušenství nabízí.

 

dřevěnná pergola

Doufáme, že si mezi terasami a pergolami najdete svého favorita. Co by totiž bylo pravé léto bez nich? Pamatujte, že fantazii se meze nekladou a v první řadě je důležité, abyste se v novém altánu či pergole cítili příjemně - a je jedno, jestli s přáteli, drahou polovičkou, knihou nebo sklenkou vína.

ab
ab
ab
ab
ab