Kategorie

Inspirace: Léto v duši i v bydlení

Léto v duši i doma

Člověk v létě bohužel netráví veškerý svůj čas pouze za prahem vlastních pokojů. Tráví ho i přímo v nich. Vneste si léto až do postele a inspirujte se našimi tipy!

Květiny, květiny, květiny. Není důvod omezovat se pouze na strohost. Jestliže něco vnáší do pokojů radost, život a útulnost, jsou to řezané květiny. Pravda, je potřeba správně si umět vytipovat, kde ve svém okolí najít nějaké cenově přiměřené a takové, které nezvadnou ihned po přinesení domů, ale tato snaha nezůstává bez odměny. Není nic příjemnějšího než přijít domů k čerstvě vonícím liliím nebo tulipánům. Ale nemusí se jednat ani o jednu z nich. Může se klidně jednat o obyčejnou venkovskou paletu všeho možného kvítí, které samotné léto vystihuje ze všech možná nejlépe.

Léto téměř automaticky znamená dovolenou. Zkuste si založit zeď, kterou vyplníte fotkami svých nejbližších, nejoblíbenějších míst anebo zážitků, které jste za roky nasbírali. Začněte s nějakými staršími z loňských let a dejte si alespoň záminku k důkladnější fotodokumentaci tohoto roku! Jestliže budete volit právě tento roztomilý způsob „věšení“ fotografií, můžete si mezi fotky přidávat i usušené rostlinky a drobné upomínkové předměty.

Zapojte barvy! Není přeci nutné vymalovat znovu celý dům, aby došlo ke zjevné změně. Jestliže to zařízení vašeho domova alespoň trochu dovoluje, zkuste kompletně obměnit bytové doplňky. Neznamená to nutně kupovat všechno nové, to zdaleka ne! Zkuste například být kreativní a změnit po domácku barvu svých květináčů, rámečků nebo přímo nábytku, jak k tomu např. IKEA již několik let vybízí! Vezměte do ruky štětec a proměňte svou okoukanou bílou komodu na něco zcela nezvyklého, bláznivého a barevného. Zkrátka letního! Stejně tak však hodně udělá nové zářivé povlečení postele, nové tapety, polštářky, lust, barevné úložné boxy, nebo jen nový ubrus. Vždycky však myslete na dostatek světla, to je naprosto klíčové. 

Nechť je cesta ven stále otevřená! Ale opravdu. Jestliže si dlouhou dobu slibujete úklid a zútulnění balkónu nebo terasy, je nejvyšší čas to provést. Jestliže vám ho blokuje několik let nepoužité kolo nebo staré střešní tašky vašeho bratrance, který si je slíbil předloni odvézt, udělejte radikální krok a dobuďte svůj životní prostor zpátky. Není totiž nic hezčího, než si dopřát ranní kávu a snídani na čerstvém vzduchu své terásky, anebo si při stmívání sednout se skleničkou vína pod širé nebe a udělat si trochu času nejen na sebe, ale i na své milované. Nejen Vánoce jsou totiž časem, kdy máme myslet na své blízké, ale i obyčejné momenty, kterým můžete připravit půdu právě na svém balkóně.

ab
ab
ab
ab
ab