Kategorie

Ideální místo pro dovolenou v létě, v zimě a zároveň výhodná investice? To je apartmá na horách! Zaostřeno na horské apartmány.

Také jste se rozhodli prožít letošní dovolenou na horách? Pak jste na ně jistě již narazili. Horské apartmány představují v poslední době alternativu menším penzionům a horským chatám. Přestože jsou na našich horách relativně novou záležitostí, zabydlely se velice rychle, ať se nám na přírodní tváři hor líbí, nebo ne.
Vizualizace připravovaného komplexu Cihlářka v Krkonoších ve výšce 1050 m n.m., foto a informace: www.cihlarka.cz
První horské apartmány vznikaly na našich horách přestavbou starých rekreačních objektů v moderní komplexy. V současnosti vyrůstají i na „zelené louce“. Horské apartmány stavěné za účelem pronájmu návštěvníkům hor představují pouze zlomek z jejich celkového počtu. Stále více jich je totiž stavěno za účelem prodeje dílčích jednotek do osobního vlastnictví.

Výběr horských apartmánů ke koupi roste a je pestrý

Pokud byste se rozhodli zakoupit si některý z apartmánů, máte na výběr z celé řady možností. Developeři nabízejí horské apartmány nejrůznějších velikostí, standardů a samozřejmě i nejrůznějších cenových relací.

Za kolik se dá dnes byt na horách koupit?

Obecně lze říci, že cena běžného horského apartmánu odpovídá ceně stejně velkého bytu v Praze. Ceny v luxusních objektech se pak mohou srovnávat s cenami bytů v centru metropole. Stejně jako při výběru bytu záleží i u ceny apartmánu na jeho lokalitě, metrech čtverečních, podlaží, standardním vybavení, možnosti parkování či výhledu.

Odpočinek nebo dlouhodobá investice

Záleží tedy na tom, jak velkou část svých dovolených hodláte na horách strávit. Pokud jste však náruživými lyžaři a zároveň hory milujete také v jejich letní podobě, jistě jste o možnosti koupě horského apartmánu přemýšleli. Při jeho koupi navíc odpadá starost o nové a nové shánění a rezervace vhodného ubytování. Zvláště v období turistické sezóny se Vám může stát, že bude kapacita ve Vámi požadovaném termínu již naplněná. Kdežto Váš apartmán je zkrátka Váš a jako takový je Vám k dispozici a obývání, kdykoliv budete potřebovat. Nutno dodat, že horské apartmány bývají velice oblíbenou investicí zejména pro cizince. Ti vyhledávají lokality vyhlášených horských středisek a zaměřují se hlavně na luxusní komplexy.
Vizualizace horského komplexu Ramzová v Jeseníkách; foto a podrobné info: www.vasebyty.cz

Na výběr jsou horské byty rozmanitých stylů

S horskými apartmány se lze setkat snad ve všech horských střediscích v tuzemsku. Jejich provedení se přitom může značně odlišovat. Může jít o moderní, stylové stavby, ale také o budovy silně připomínající klasické městské bytové domy. Apartmány dnes zdaleka neslouží pouze k přespání, jak bývalo zvykem na starých horských chatách. Jde o moderní komplexy nabízející nespočet služeb. Součástí areálu bývá tradičně restaurace, kavárna, bazén, sauna, fitnes centrum, posilovna a mnoho dalších zařízení. Lidé zde mají možnost využít wellness služeb, strávit odpoledne na horolezecké stěně či si zahrát s přáteli plážový volejbal. Výhodou těchto apartmánů je skutečnost, že vznikají často v těsné blízkosti lokalit sportovního vyžití – v blízkosti lyžařských center, vleků, běžeckých tratí, cyklostezek, turistických tras apod.

Kdy bude rozumnější horská chata nebo penzion

Ti, kteří se neradi vracejí na stejná místa a na svých dovolených raději objevují nová a nová zákoutí, si horský apartmán spíše dočasně pronajmou nebo využijí možnost ubytování v některém z rodinných penzionů. Ty jsou svou velikostí nejvhodnější pro dovolené s rodinou či s přáteli. Neposkytují sice svým rekreantům takový komfort a zázemí jako horské apartmány, mají však oproti nim jednu velkou výhodu – lépe zapadají do krásné horské krajiny a svou malou kapacitou zaručují pro své zákazníky soukromí pro chvíle odpočinku. Pokud si chcete svou dovolenou užít především venku v přírodě a hledáte pouze místo, kam složíte večer hlavu, budou pro Vás penziony tou pravou volbou.
ab
ab
ab
ab
ab