Kategorie

Hurá na výrobu plastových oken

Svět bydlení vám dnes přináší nabídku kompletního řešení pro výrobce plastových oken a dveří. Toto řešení se jmenuje PowerPVC a s jeho pomocí lehce navrhnete design oken a dveří i vyčíslíte náklady.
Tento článek je určen především těm, kteří vlastní, spravují nebo pracují v manufaktuře na výrobu plastových dveří či oken. Své si v něm ale najdou i lidé, kteří se o výrobě těchto komponent chtějí dozvědět více, a ti, kteří rádi zkoumají možnosti, jaké jim přináší moderní výpočetní technika. Takže nažhavte své lisovací stroje a hurá do nitra PowerPVC 8!

Constructor

Pod tímto názvem se skrývá první část programu. PowerPVC se totiž skládá ze dvou na sobě závislých aplikací. Tou první, o které bude teď řeč, se jmenuje Constructor a představuje výkonné prostředí pro tvorbu návrhů a designu výsledných produktů. Po otevření vás přivítá oknem, jaké můžete vidět na obrázku níže. Jeho prázdnota značí, že čeká na zadání dat, která následně zpracuje. Úvodní vložení informací se týká pochopitelně toho nejjednoduššího a zároveň nejzákladnějšího – rozměrů objektu. Ačkoli se to zdá jako prkotina, tak rozměry oken nepodceňujte. Jistě nestojíte o to, aby váš zákazník od vás dostal okno, které je menší, než jeho díra ve zdi. Po té, co programu dodáte tato data, vám vytvoří návrh, který lze samozřejmě dále upravovat. K oněm dalším úpravám patří zejména výběr materiálu, typu rámů, svislé příčle či konstrukce. Zvolit lze také pochopitelně druh výplně objektu. V případě, že vytváříte okno, doporučuji zvolit za výplň sklo. Plast by mohl způsobit jeho neprůhlednost, a proto se hodí spíše pro dveře. Veškeré dodatečné úpravy se okamžitě projeví na návrhu objektu.

Money, money, money

Jestliže vlastníte firmu pro výrobu či návrhy plastových oken a dveří, pak předpokládám, že tuto činnost nevyvíjíte coby charitu. Někteří z vás dokonce budou chtít za svoje služby i zaplatit. Abyste měli i tuto část práce usnadněnou, obsahuje program funkci kalkulace nákladů. Tato funkce je velice rozsáhlá a sofistikovaná. Naplánujete zde všechny výdaje do nejmenších detailů. Princip tohoto sčítání nákladů je postaven na tom, že často používané položky si předem nadefinujete a navolíte. Typicky cena práce v poměru k časové jednotce. Tyto vyplněné údaje pak jen vyberete v seznamu a zvolíte jejich hodnotu a vše se vám spočítá spolu s dalšími výdaji, které jste za jednotlivé položky připsali. Na konci vám zbude finální částka a detailně rozpracovaný účet se všemi výdaji.

Materiály

Jak bylo na počátku zmíněno, program je složen ze dvou částí. Ta druhá aplikace je nazvána Directory of materials. Tento subprográmek slouží jako jakýsi zásobník dat, se kterými pak Constructor pracuje. Zde prakticky vytváříte seznam informací o materiálech, se kterými program dále počítá. Zadáte zde i naprosto detailní vlastnosti o surovinách, komponentech atd., abyste je pak v druhé části programu vybrali z nabídky a použili. Tento systém je logický v té rovině, že prakticky v každém podobném programu je přítomna editační funkce pro přidávání a úpravu nejrůznějších položek. Jako malá záhada mi ale přijde, proč byl kvůli této funkci vytvořen zvlášť program, ze kterého ten hlavní bere informace. O mnoho praktičtější by bylo importovat tuto funkci přímo do Constructoru. PowerPVC je jistě užitečnou pomůckou pro všechny podnikatele a řemeslníky, kteří se zabývají prodejem a výrobou plastových oken a dveří. Její komerční využití se projevuje i na licenci programu, za níž musíte tvůrcům zaplatit zhruba sto dolarů. Jisté nároky program klade na uživatele ohledně jazykové vybavenosti a orientace v něm. Ta není na první pohled vůbec jednoduchá. Jinak se jedná o velice užitečného pomocníka, kterého zasvěcení mezi sebe rádi přijmou a budou využívat. Autor: Anatew Operační systém: všechna Windows Licence: shareware Velikost souboru: 9,3 MB Stáhnout: zde Plusy: Vysoká užitá hodnota pro profesionály za přiměřenou cenu, propracované vyúčtování Mínusy: Nezcela snadná orientace v programu, absence češtiny
ab
ab
ab
ab
ab