Kategorie

Hudební inspirace pro váš domov

Patříte mezi hudební fanoušky? Zakomponujte muziku a vše s ní spojené do vašeho bydlení. Současní designéři vymysleli pro ty nezarytější milovníky hudby vychytané doplňky.

Hudební nástroje v bytě? Dobrý nápad

Nemusíte samozřejmě hned v první řadě hledat ve specializovaných prodejných, abyste si domov náležitě vyzdobili. Použijte všechno, co je vám blízké a co vám hudbu připomíná. Máte několik nepoužívaných kytar, trubek, staré paličky na bicí soupravu? Leží vám ve skříni zaprášené desky, které stejně nehrají? Použijte je jako dekoraci. Kytary můžete pověsit na zeď vedle sebe, několik setů paliček dejte do prosklené vázy místo květin. Je to jen a jen na vás. Zpíváte si rádi ve sprše? Dodejte svému výstupu styl! Jestliže nemáte dostatek hudebních nástrojů, stačí zajít do antikvariátu a koupit starší plakáty, které kdysi poutaly na koncerty nebo muzikály. Vytiskněte si velkoformátové černobílé fotografie oblíbených zpěváků. Můžete je zarámovat nebo prostě jen přelakovat a pověsit do svého „hudebního koutu“ v obýváku. Polštáře ve tvaru kláves jsou vtipné a praktické. Další možností je okopírovat partituru vašich oblíbených skladeb a vytapetovat si s nimi zeď. Jestli máte dost kreativity, klidně si notový zápis namalujte přímo na stěnu.

Hudební designové nápady

Jste-li skutečný hudební fanda, zřejmě se jen tak nespokojíte s drobnou výzdobou. Ale neklesejte na mysli. V dnešní době se dá sehnat skutečně všechno. Společnost Rocket uvedla před časem na trh konferenční stolky, stojany na víno nebo poličky, které připomínají hudební nosiče nebo součásti hudebních přehrávačů. Pochlubte se svými hudebními nástroji. Stejně tak u této designové firmy najdete stojany na panáky v podobě kytary nebo netradiční věšák do předsíně. Jakkoliv se to zdá nepravděpodobné, tato společnost má s novou hudební kolekcí velké úspěchy. Její nábytkové kusy se totiž hodí skvěle i do nahrávacích studií nebo přímo do zkušeben kapel či muzikantů. V České republice se objevily především v mladých domácnostech nebo studentských bytech.

Pro hudební maniaky

Máte ve svém okolí někoho, kdo bez hudby opravdu nemůže žít? Pokud hledáte nápad na dárek pro sebe nebo své blízké, máte z čeho vybírat. Přes internet není problém objednat plyšové polštáře ve tvaru kláves nebo přehrávačů. Český designový server Naoko dokonce nabízí hodiny ve tvaru vinylové desky. Staré gramodesky jsou ideálním dekoračním materiálem. Další zajímavé tipy pro muzikantský design najdete například na www.yoox.com. Fotografie: www.freshome.com, www.yoox.com
ab
ab
ab
ab
ab