Kategorie

Hudba z vás udělá perfektní hostitele

Jste trochu moc dospělí na to, abyste ze Silvestra udělali rave party, ale na druhou stranu chcete, aby vaše oslava za něco stála? Máme tipy na muziku, která se hodí přesně pro tuhle příležitost.
Existují songy, které možná neznáte, případně byste si na ně vůbec nevzpomněli, ale jako hudba na silvestrovskou oslavu prostě budou fungovat.

Frank Sinatra: New York

Na Sinatru pravděpodobně nikdo tancovat nebude, ale ideálně se hodí pro první fázi, kdy vaši hosté teprve přicházejí, rozkoukávají se, zjišťují, kde je toaleta, kde schováváte zásoby vína a komu se mají před půlnocí radši vyhnout. Pusťte jim k tomu nenápadný hudební podkres a uvidíte, že rozpaky opadnou rychleji než obvykle.

David Bowie: Golden Years

David Bowie je dobrý materiál pro party. Zvlášť pokud si vyberete skladbu s disco základem, který rozpohybuje ty odvážnější z vašich hostů. Golden Years je vůbec jeden z nejlepších tanečních songů pro večírky: Ani moc pomalý, ani moc rychlý, prostě ideální.

Billy Idol: Dancing With Myself

Tahle klasika bude skvělá jako hudba na rozproudění i těch nesmělejších. Pusťte ji klidně jako hudební pozadí ke konverzaci - pokud lidi rovnou nezačnou tancovat, přinejmenším se jim stoprocentně zlepší nálada.

Dexy's Midnight Runners: Come On Eileen

Come On Eileen je jedna z těch skladeb, které budou každému povědomé, ale ne všichni znají interpreta. Její nálada přesně odpovídá společnému popíjení. A pokud se rozhodnete zároveň na zeď promítat videoklipy, rozjívenost Dexy's Midnight Runners rozhodně nezklame.

Pulp: Disco 2000

Milénium se sice přehouplo už dávno, pradávno, ale tahle pecka od Pulp je pořád vhodná na jakoukoli silvestrovskou party. Stejně jako ty předchozí, i tahle se bude líbit jak tanečníkům, tak netanečníkům.

The Troggs: Wild Thing

Tady někde se pomalu a nejistě začal rodit punk, i když se psal teprve rok 1966. Wild Thing od The Troggs má ten správný odpich, ke kterému si můžete podupávat do rytmu, zatímco držíte v jedné ruce pivo a ve druhé se vám rozpadá slaný krekr.

Stooshe: Black Heart

A už jsme zase v současnosti. Britská dívčí skupina Stooshe dělá běžně trochu jinou hudbu, ale Black Heart svým lehkým retro stylem nemůže odradit snad nikoho. Mimochodem i tady stojí za to pustit si videoklip, variaci na staré televizní klipy k populárním písničkám.

The Kingsmen: Louie Louie

Velmi podobný případ jako Toggs, i tahle klasika byla inspirací pro pozdější punkery, a je to na ní znát. Beatles už jsme se všichni naposlouchali dost, je nejvyšší čas dát šanci jejich alternativě.

AC/DC: You Shook Me All Night Long

Tady už jsme rovnýma nohama v rocku. Strejdové z AC/DC nepochybně pomohou prolomit ledy a navázat nová přátelství, která by bez pomoci alkoholu a lascivních písniček nikdy nevznikla.

Bryan Adams: Summer Of '69

Na konec není nic lepšího než skladba, která hostům potvrdí, že na tenhle večírek budou jednou s nostalgií vzpomínat. I kdyby jim náhodou ráno nebylo nejlíp, hlava se jim točila a žaludek byl jako na vodě, pořád jim bude znít v uších "Those were the best days of my life".
ab
ab
ab
ab
ab