Kategorie

HomePack3000: balík programů pro vaši domácnost

Nemusíte již používat řadu rozdílných programů od různých tvůrců, učit se s každým zvlášť zacházet a za každý jednotlivý platit. V balíku HomePack3000 na vás čekají programy Bytový editor, Domácí účetnictví, Evidence knih a kazet a Malý sklad.
Slovy čtyři v jednom se dá charakterizovat HomePack3000, jež můžete používat pro ty nejdůležitější úkony ve vaší domácnosti. Program s vámi komunikuje v češtině, takže jej bez problémů mohou používat lidé anglického jazyka neznalí. Pokud vás program v následující recenzi zaujme můžete si ze Světa bydlení stáhnout 30 denní verzi a sami si jej vyzkoušet.

Bytový editor

Prvním programem v balíku podle abecedy je Bytový editor. V této jednoduché aplikaci si zvolíte velikost místnosti a do té již umisťujete libovolně dveře, okna či nábytek. Vše je možno pečlivě změřit, posunovat a porovnávat. Lehce si tak vyzkoušíte, jak bude po případném stěhování vypadat pokoj, do nějž budete umisťovat jednotlivý nábytek, a kolik místa v něm bude Nečekejte žádný graficky propracovaný a líbivý nábytek, jaký lze nalézt v již recenzovaném Room Arrangeru. Zde si vaše představivost musí pohrát se čtverci popř. elipsami představující třeba stůl či postel. Bytový editor je zaměřen spíše na jednoduchost a prostost, než na potěchu oka. Rovněž množstvím funkcí nijak závratně neoplývá. Důležité úkony včetně tisku projektu zde však nenáročný uživatel bez problémů najde.

Domácí účetnictví

Druhá aplikace v pořadí je určena k finančnímu vedení domácnosti. Jako na dlani budete mít domácí rozpočet, do kterého lze pomocí přednastavených vstupů, které můžete pochopitelně sami editovat, vkládat data o příjmech a výdajích vaší rodiny. Velice jednoduše zadáte položky představující mzdu hlavy rodiny, výdaj domácnosti v podobně zaplacení inkasa apod. Program vám rovněž nabízí celou řadu doplňujících funkcí jako např. zobrazení vašeho hospodaření pomocí přehledných grafů, vložení trvalých příkazů, díky čemuž nemusíte neustále klikat na příjmy a výdaje periodicky se opakující ve stejné výši, zálohování vašich dat, export do Excelu a pochopitelně nemůže chybět ani tisk.

Evidence knih a sklad

Oba zbylé programy již slouží ke zvýšení přehledu o zařízení domácnosti. V první aplikaci zařazujete a zadáváte informace o svých knihách, audiokazetách, CD a videokazetách. U každé vložené položky lze vyplnit pro lepší přehled údaje o díle a lze zaznamenávat i případné půjčení. Seznamem můžete procházet podle přehledných třídících kategorií, takže velice rychle najdete titul, po kterém se sháníte. Aplikaci Malý sklad můžete použít např. na evidenci věcí ve sklepě či inventáře kuchyně. Program se však hodí spíše pro malé firmy, než pro domácnost. Přestože nabízí sledování jednotlivých položek, možnost vkládání různých cen věcí a mnoho dalšího, jeho využití obyčejnou domácností je velice sporné. Proto pro průměrného uživatele, jestliže si zakoupí celý balík HomePack3000, bude tento program představovat spíše věc navíc.

Každý zvlášť, nebo vše naráz?

Jak již bylo výše uvedeno, HomePack3000 je program placený. Za tento balík softwaru zaplatíte 299 Kč. Existuje zde však možnost zakoupit si každý program z balíčku zvlášť. Domácí účetnictví a Malý sklad vás vyjde každý na 199 Kč a Bytový editor a Evidence knih stojí po 119 Kč. Pokud se tedy rozhodnete pro používání více programů, jednoznačně se vám vyplatí pořídit licenci k celému HomePack3000. Autor: RoubecSoft Velikost Souboru: 8,1 MB Operační systém: Všechna Windows Licence: Shareware Plusy: Přehledné ovládání, české prostředí, výhodná cena při zakoupení celého balíku Mínusy: Grafické možnosti Bytového editoru, sporné využití programu Malý sklad
ab
ab
ab
ab
ab