Kategorie

Hollywoodský herec spí v posteli, která funguje jako lustr

Hollywoodský herec spí v posteli, která funguje jako lustr
Někteří slavní si k životu pořizují paláce, jiným stačí garsonka. V tomto případě garsonka na míru, kde je veškerý prostor dobře využit a některé kusy nábytku dokonce plní více funkcí.

Vincent Kartheiser si na nízké příjmy nemůže stěžovat. Televizní seriál Mad Men, který ho živí posledních zhruba sedm let, patří k nejoceňovanějším americkým pořadům a přinesl popularitu nejen jemu, ale řadě dalších herců. Přesto Vincent zůstal fanouškem úsporného, udržitelného života, a k němu patří i minimalistické bydlení.

Kariérista Pete Campbell, kterého Vincent hraje, by se určitě nespokojil s něčím tak jednoduchým. Celý byt tvoří jeden spojitý prostor, který zahrnuje obývací, kuchyňskou, jídelní, ložnicovou a dokonce i koupelnovou část. Aby postel nezabírala místo, když nemá, dá se na speciální konstrukci zvednout a zespodu zabudované svítidlo z ní udělá originální lustr. Čelo postele zůstává připevněno ke stěně, ale dá se sklopit a pak slouží jako stůl.

Rekonstrukci celého bytu má na svědomí Vincentův kamarád, designér Funn Roberts. Všechno začalo vstupními dveřmi: "Byly to opravdu ošklivé staré dveře a Funn mi pořád říkal, že musejí pryč." Nezůstalo u vchodu a postupně se proměnilo celé Vincentovo bydlení. Stávající kuchyňské spotřebiče byly zasazeny do nové linky, postel vznikla na míru podobně jako koupelna, která se dá oddělit od zbytku místnosti posuvnou příčkou. Vincent je ten, který přichází s bláznivými nápady, a Funn pak musí přemýšlet, jak to zařídit, aby fungovaly i ve skutečnosti. Koupelna uprostřed místnosti vznikla právě tímto způsobem. Nejprve to přirozeně vypadalo velmi nerealisticky, ale ukázalo se, že jde především o volbu správných materiálů.

Z garsonky vedou dveře na malý dvorek, z něhož zastřešení dělá spíš zimní zahradu. I tady je prostor členěn tenkými panely v japonském stylu a stejný řád dodržuje i posezení a živá zeleň pnoucí se po stěně domu. Díky příznivému klimatu, které panuje v Los Angeles, je tu vždy příjemně teplo, nicméně například večer je možné se ohřát u speciálního ohniště.

foto: Dwell

ab
ab
ab
ab
ab