Kategorie

Hnojiva s postupným uvolňováním živin: Plantacote

Předkládáme vám nejnovější informace o hnojivech, která se již nějakou dobu s úspěchem drží na našem trhu. Mimojiné jsou velmi vhodná právě pro pěstování bonsají, o nichž právě v těchto dnech připravujeme seriál.

Rozdíl oproti klasice – hnojiva Plantacote

Plantacote 4M, 6M, 8M, 12M, jsou hnojiva s regulovaným uvolňováním živin. Granulky, ve kterých je hnojivo dodáváno, jsou obaleny elastickou permeabilní membránou, která umožňuje hnojivu při styku s vlhkou půdou pronikat ven. Voda z půdy začne pronikat dovnitř granule, rozpustí živiny v ní a ty se dostávají ven. Hnojivo se smísí se substrátem, ve kterém pak rostlina bude růst. Namíchaný substrát s hnojivem je možno skladovat 2-3 měsíce, pokud bude uchován v chladu a suchu.

Doba účinnosti

Doba, po kterou bude Plantacote uvolňovat do půdy živiny, je závislá na teplotě substrátu. Se zvyšováním teploty se urychluje rozklad hnojiv a tím zkracuje dobu využitelnosti. Označení 4M, 6M, 8M, 12M udávají, jak dlouho hnojivo bude působit, a to při teplotě půdy 20°C. Menší teploty uvolňování živiny zpomalují a naopak.

Proč si vybrat právě Plantacote?

Rostliny jsou optimálně zásobeny živinami od počátku do konce kultivační doby díky jednomu hnojení. Plantacote obsahují plné spektrum makro i mikro živin (kromě vápníku), a tak rostlinám nebude žádný prvek chybět. Díky vyváženému spektru živin se hodí se pro všechny druhy rostlin.  Rovnoměrné a pomalé uvolňování živin zaručuje to, že nedochází k zasolení půdy či substrátu. Dále nevyprchává dusík, který je v půdě jinak špatně udržitelný a při klasickém způsobu hnojení dochází k jeho rychlému vyplavovaní. Vaše penízky se tak nenávratně odplavují pryč, o dopadu na životní prostředí nemluvě. U klasických hnojiv hrozí při nedodržení dávkování popálení rostlin. Toto nebezpečí u tohoto typu hnojiv nehrozí.

Za kvalitu si ovšem připlatíte

Cena za kilogram Plantacote se pohybuje v rozmezí od 85 do 99 Kč (4M, 6M,8M, 12M) za kilogram v 25 kg balení. Ovšem investice do Vašich rostlin se vrátí v podobě vyšších výnosů, lepšího zdravotního stavu a odpadá práce s pravidelným přihnojováním. Podrobné informace můžete najít zde: http://www.pasic.cz/download/katalog/hnojiva.pdf.
Info, foto: www.pasic.cz
ab
ab
ab
ab
ab