Kategorie

Hledáte přebalovací pult pro miminko?

Minulý týden jsme mluvili o tom, které vybavení pro miminko je nezbytné. Jak je to ale s přebalovacími pulty?
Přebalovací pult by měl mít výšku okolo 90 centimetrů, výška by ale měla především vyhovovat mamince, aby se nemusela při přebalování příliš ohýbat. Přebalovací pulty jsou často koncipovány tak, že v době, kdy již neplní svoji původní funkci, mohou po menších úpravách sloužit například jako komoda, pracovní stolek nebo skříňka pod televizor.
 
 
Na přebalovací pult se většinou používají přebalovací omyvatelné podložky. K dostání jsou také přebalovací desky, které se nasazují přímo na bočnice postýlky. To je výhodné hlavně tam, kde řešíme nedostatek prostoru, čímž ušetříme místo na samostatný přebalovací pult.
 
 
Neměli bychom zapomenout na to, že v blízkosti přebalovacího pultu bychom měli mít po ruce pleny, dětskou kosmetiku a oblečení pro miminko. Proto by se v bezprostřední blízkosti přebalovacího pultu měly nacházet nějaké úložné prostory. Řešením je například přebalovací pult, který zároveň slouží jako komoda. Ke koupi jsou také přebalovací pulty, které je možné instalovat přímo na vanu.
 
 
Naší čtenářky z Ostravy jsme se zeptali, jaké má zkušenosti s přebalovacími pulty.
 
„Tady je potřeba dobře promyslet, kde budeme miminko koupat, přebalovat a podobně. Já mám vše v pokojíku. Zvolila jsem přebalovací pult s vestavěnou vaničkou. Tohle je ale hodně nepraktická varianta. Pult se odklopí, tím získáme vaničku, ale nedovedu si představit, že po koupeli držím miminko v jedné ruce a pultík znovu zavírám. Je to dost náročná operace, takže tuto variantu opravdu moc nedoporučuji.
 
My jsme pult odšroubovali a používáme jej jako podložku na dřevěném přebalovacím pultu, který máme na komodě. Tím, že mám vše v pokojíčku, už nic jiného nepotřebuji.
 
Pro toho, kdo koupe v koupelně a pak má miminko v ložnici nebo v pokojíčku, je vhodné mít přebalovací podložku v koupelně a pak také na postýlce, abyste v noci při přebalování nemuseli nosit miminko mimo místnost. Mít přebalovací pult je pro maminku hodně pohodlné, nemusím se ohýbat a mám vše po ruce. Pokud to aspoň trochu prostor, ve kterém bydlíme, dovoluje, vřele doporučuji!“
 
Samostatně lze také zakoupit přebalovací podložky. Ty je potom možno použít na skříňky, peřiňáky, pračky, přebalovací pulty, komody apod.
ab
ab
ab
ab
ab