Kategorie

Hlavní výhody a nevýhody práce z domova

Svoboda Zkrátka pracujete, kdy chcete. Svůj den si rozdělíte nejen podle toho, kdy vyzvednete děti ze školky nebo kdy si chcete zahrát tenis, ale také podle svých termínů na odevzdání. Pokud jste dostatečně disciplinova

Svoboda

Zkrátka pracujete, kdy chcete. Svůj den si rozdělíte nejen podle toho, kdy vyzvednete děti ze školky nebo kdy si chcete zahrát tenis, ale také podle svých termínů na odevzdání. Pokud jste dostatečně disciplinovaní, je to naprosto ideální. Nesmíte však zapomenout na deadline, v opačném případě přijdete o zakázky.

Žádné trmácení do práce

Odpadají vám zdlouhavé cesty do zaměstnání a z něj. Ráno vstanete, sednete k počítači a vrháte se do práce. Jen nezapomeňte oddělovat domácí a pracovní část. Opravdu je důležité, abyste se oblékli, nasnídali, umyli. Rozhodně nezůstávejte v pyžamu.

Nikdo vás neotravuje

Ano, určitě vás nikdo nebude celý den kontrolovat ani vám vykládat drby z účtárny. Co však může být pro jednoho příjemné, jiní hodnotí jako negativní. Člověk je pak často izolován a cítí se osamělý. Proto určitě udržujte kontakt s okolím, choďte na obědy s přáteli nebo podobně pracujícími lidmi. Skvělým tipem jsou školení v oboru, doplňování vzdělání na kurzech nebo kolektivní sport.

Stůl a počítač často nestačí

Určitě jsou profese, které si vystačí pouze s počítačem a psacím stolem. Počítejte i s dalšími náklady. Možná budete potřebovat kancelářské potřeby, které byste jinak měli na pracovišti zdarma. Stolní kalendář vám usnadní orientaci v termínech a případných schůzkách. Pořadače využijete na dokumenty týkající se vašeho oboru. Osobně také doporučuji diář, který budete mít stále u sebe. Neunikne vám žádné datum a navíc si do něj zapíšete všechny myšlenky, nápady a podněty k vaší práci. Ať už jste zastáncem práce z domu nebo ne, podle posledních vědeckých průzkumů bude lidí vydělávajících z domova neustále přibývat. Ideální je možná střední cesta, kdy do zaměstnání chodíte jen pár dní v týdnu a zbytek pracovní doby si určíte, jak budete chtít.

ab
ab
ab
ab
ab