Kategorie

Hit výzdoby interiéru? Analogové fotografie!

Snad všichni máme někde doma postavenou fotku blízké osoby v rámečku. Je hezké mít neustále na očích lidi, které máme rádi, nebo vzpomínky, které jsme kdysi prožili.
S vzestupem popularity analogových fotoaparátů však vznikají velkolepější díla. Z fotografií se dá udělat překrásná výzdoba pokoje. Éra digitálních kompaktů je nejspíš už nenávratně pryč. Kdo chce fotit profesionálně, pořídí si zrcadlovku, ostatní si bohatě vystačí s mobilním telefonem. Dnešní smarpthony totiž fotí kvalitněji než mnohé pár let staré kompakty. Kromě toho digitální fotografie už dnes nějak nefrčí. Chcete-li se držet trendu, potřebujete analogový fotoaparát.

Nejdřív vyfotit

Velké oblibě se těší polaroidy Fujifilm Instax, Lomography Instant a podobné foťáčky, které vám fotku ihned vytisknou. Alternativní možností je využití vyvolání fotek z filmu od profesionálů přímo v temné komoře. Nabízí ji například komunita analogových fanoušků v Praze. Jsou schopni vám vyvolat fotky na míru nebo vás přímo vzít na návštěvu do temné komory. Vybavená temná komora v Praze slouží nejen profesionálům, ale také laikům. Odborníci rádi předvedou kouzlo, jakým jsou chemickou formou vyvolávány fotky. Workshopy pro veřejnost jsou naplánované na 23. 7. 2016 (v angličtině) a 30. 7. 2016 (v češtině). Počet účastníků je však omezený na čtyři, proto neváhejte. Když to uvidíte na vlastní oči, získají pro vás fotky úplně novou hodnotu. Bude vám líto mít je jen tak zavřené v albu. A v tu chvíli přichází ten správný čas na zdobení interiéru.

Pak využít v designu interiéru

Fotky v rámečku i bez něj, černobílé nebo barevné. Na tom vlastně vůbec nezáleží. S každou sbírkou fotek se dají vytvořit kouzla. Fotky je možné jen tak ledabyle rozvěšet na kousek provázku, vytvořit z nich na zdi nějaký obrazec (třeba srdíčko či psí tlapku), nakoupit ozdobné rámy a pověsit nad schody, doplnit je nějakou kresbou na zdi. Fantazii se meze nekladou. Pro inspiraci se podívejte na příklad na Dům nápadů – výzdoba z fotografií v jejich podání je skutečně dechberoucí a obrázky řeknou více než tisíc slov. Případně se soustřeďte přímo na komunitu Analogue, která působí v Praze.
ab
ab
ab
ab
ab