Kategorie

Harmonický domov

Harmonický domov
Textilní doplňky a dekorace jsou důležitou součástí interiéru. Výběru textilií, které vytváří atmosféru a tak přímo působí na pocity, je třeba věnovat stejnou pozornost jako výběru nábytku.

Vytvořte svět úžasných barevných kombinací s dekoračními látkami Alhambra. Záclony, závěsy, rolety, polštářky a další textilní dekorace jsou tím nejsilnějším prvkem, který dodá Vašemu domovu klid – v prostorech k odpočinku a dynamiku – v prostorech určených k práci a zábavě.

Jak ale zvolit ty správné kombinace? Nechte se inspirovat starodávným učením Feng – Shui a podívejte se na Váš domov jako na zrcadlo Vašeho těla, Vaší duše a Vašeho života. Prožíváte – li jakoukoli disharmonii ve vztazích, ve zdraví nebo jiné oblasti života, vždy ji nevědomě projevíte v prostoru ve kterém žijete. Podle Feng – Shui probíhá tento proces i obráceně a je možné vhodnou změnou v prostoru, nastartovat pozitivní změny v životě. Každý člověk je originál a tak je pro každého vhodná jiná kombinace barev a stylů. Značka Alhambra přichází každou sezonu s novou kolekcí, která je barevně i stylově originální a nabízí velké množství osobitých kombinací.

Podpořte vhodným použitím textilií základní životní prvky kterými jsou dřevo, oheň, kov, země a voda. Prvek dřevo – dřevu náleží barva zelená a světlé odstíny modré – energie dřeva je energie expanze, růstu a nových začátků. Protože je zelená  jednoznačně barvou přírody, podporuje růst a regeneraci. Také symbolizuje lidskou víru. Zelenou je vhodné doplnit prostor k odpočinku, ale i prostor určený pro plánování nových věcí. V prvku dřeva najdete odstíny v kolekcích Alhambra Spicy, Alhambra Open nebo Alhambra Rustic pop. Prvek oheň -  ohni náleží barva červená a všechny její odstíny. Také oranžová, žlutá a růžová – energie ohně je energie radosti a přání. Červená je barvou štěstí a oslav, stimuluje chuť k jídlu a zrychluje metabolismus. Evokuje radost, v nevhodném použití ale i nebezpečí a agresivitu.

Prvek ohně můžete podpořit použitím textilií z kolekcí Alhambra Rustic popAlhambra Sacha nebo Alhambra Minsk. Prvek země – zemi náleží barva žlutá, okrová, písková, hnědá – energie země stabilizuje, vyrovnává a uklidňuje. Odstíny hnědé stabilizují a pojí se zemí. Žlutá je barvou nadbytku, pomáhá utužovat a podněcovat kontakty s okolím a uzavřeným jedincům pomáhá nalézt cestu k ostatním.  Vhodné odstíny najdete v kolekcích Alhambra Malizzia, Alhambra Baobab, Alhambra Ribbon, Alhambra Forever  nebo Alhambra Samui.

Prvek kov – kovu náleží barvy bílá, stříbrná, šedá, ale i měděná a zlatá – Energie kovu je chladná. Je to hutná energie související s komunikací, tvořivostí a schopností vnímat a zaměřovat se na detaily. Šedá a stříbrná pomáhá navodit pocit formality a důstojnosti. Bílá je barva nevinnosti, čistoty a náboženství. Krásné kovové odstíny najdete v kolekcích Alhambra Spicy, Alhambra Malizzia nebo Alhambra Kimu. Prvek voda – vodě náleží barva temně modrá, fialová a černá – Energie vody je energií moudrosti, symbolizuje ji fialová barva. Modrá pomáhá „vypínat" city a je tak ideální na místa spojená s prací či obchodem. V kombinaci s červenou přináší úspěch, moc a slávu. I prvek vody snadno podpoříte pomocí textilií Alhambra. Vhodné odstíny najdete v kolekcích  Alhambra Spicy nebo Alhambra Open. Důležitým doplňkem v místnosti, který si zaslouží pozornost, jsou záclony.

Podle Feng – Shui odchází okny z místnosti energie. Je velmi důležité aby pozitivní energie zůstávala v místnosti co nejdéle a naopak negativní rychle odcházela. Jednoduchou výměnu energií zajistíme větráním, kdy okny odejde stará energie a otevřenými dveřmi pustíme do místnosti energii novou. V místnosti kde nejsou žádné záclony, proudí energie mnohem rychleji a vnímavé osoby mohou být v takovém prostoru podrážděné a trpět bolestmi hlavy. Okna která jsou bez záclon by neměla být trvale otevřená na ventilaci. Krásné a kvalitní záclony najdete v kolekci Alhambra Breeze.

ab
ab
ab
ab
ab