Kategorie

Halloweenské dekorace aneb jak se připravit na Halloween?

Halloweenské dekorace aneb jak se připravit na Halloween?

Za pár dní můžeme očekávat ten nejstrašidelnější svátek v roce - Halloween. Jak se na něj ale připravit?

Dekorace na Halloween a dlabání dýně
Celý Halloween samozřejmě není jen o dýni, na druhou stranu to bez ní jde těžko. Příprava dýně není jednoduchá a vyžaduje vcelku dost zručnosti. Nejprve musíte zajistit stabilitu dýně, pokud se hodně kolébá, je lepší trochu seříznout spodní část. Z horní části pak odkrojíte kolem stopky víko a pomocí lžíce vydlabete dužinu. Dle připravených vzorů, které najdete kdekoliv na internetu, vyříznete části obličeje a dovnitř vložíte kalíšek se svíčkou. Vyřezané dýně jsou tou nejlepší Halloween dekorací. 

 

Zároveň můžete dát nějaké dýně na radiátor a dříve, než začne dužina uvnitř plesnivět, celá dýně se svraští, vyschne a vznikne tak zajímavý a strašidelný skřet, kterého si můžete schovat i do dalších let.

Co na Halloween jíst?
Ačkoliv je cukroví spojeno hlavně s průběhem Vánoc, ani tady se ho nemusíte bát připravit. Je samozřejmě naprosto na vás, z čeho cukroví vytvoříte, skvělé ale bude, když si seženete formičky ve formě duchů či netopýrů. Pokud se vám nechce přímo do cukroví, vyrobit můžete mumie z listového těsta - jednoduše nakupte malé párky nebo klobásky, ty pak zabalte do listového těsta, potřete vajíčkem a upečte v troubě dozlatova. Stejně tak můžete jednoduše udělat horkou čokoládu s plovoucíma očima, ty uděláte z marshmallownů, do kterých natlačíte malé lékorky. Takovéhle cukroví pak můžete pověsit na provázek a použít jej jako krásnou sladkou dekoraci. 

Halloween dekorace z papíru
Kromě dýní, které můžete použít na dekoraci, se nabízí i mnoho jiných způsobů, jak svůj byt vylepšit. Začít můžete výrobou pavučin - ty uděláte hravě za pomocí tenkého provázku, který budete omotávat do tvaru pavučiny. Na něj pak pověste vyrobené pavouky z papíru nebo z kartonu. Jako další dekorace mohou posloužit vařečky, které můžete temperami pomalovat jako malá strašidla. Jako třešničku na dortu pak můžete sehnat plyšovou černou kočku, která bude stát u vašich vchodových dveří.

 

Jaký zvolit kostým?
Kostýmy povinností samozřejmě nejsou, ale dodají celé halloweenské atmosféře na strašidelnosti. Navíc pro děti to bude skvělá zábava. Asi základem je bílý make-up, kterým sobě nebo dětem namalujete obličej, černé kruhy pod očima vypadají v kontrastu pak skvěle. Stejně tak si můžete vypůjčit kostým smrtky anebo ze sebe zkusit udělat děsivou jeptišku. Inspiraci se meze nekladou! Váš kostým pak poslouží jako ta nejjrásnější halloweenská dekorace. A úplně nejlepší je, když si kostýmy sladíte s dalšími parťáky na Halloween. 

Štítky:

halloween
ab
ab
ab
ab
ab