Kategorie

Garáž za hodinu

Hotová garáž z nebetonových materiálů je v Evropě fenomén. Podle některých odborníků je to znak kvalitního a bezpečného garážování za využití moderních materiálů i výrobních postupů.
České stavitelství zažívá už několik let boom. Stejně tak se rozvíjí i česká architektura a rodinné a bytové domy dostávají stále nápaditější tvary. Garáže si zachovávají klasický tvar a také je architekti pořád často umísťují (poměrně nezdravě) dovnitř objektu.

Garáže coby součást rodinných domů nejsou nejvhodnějším řešením

Garáž je lepší samostatně stojící

Umístění hotové garáže vedle domu je tedy podle odborníků zdravější, levnější a rychlejší. Prostor na zaparkování auta uvnitř domu přijde po finanční stránce ve vztahu k obestavěnému prostoru na totéž, co například obývací pokoj nebo ložnice. Navíc je možné dokonale zabránit tomu, aby do ostatních místností domu pronikaly výpary z parkujícího nebo startujícího vozidla. Mnoho hotových garáží je dnes navíc sestaveno z tzv. liaporbetonu (beton lehčený keramickými perlami), který má dobré izolační schopnosti. Složení a vlastnosti liaporbetonu dokáží zábranit tomu, že se na nich sráží voda, což bývalo donedávna nevýhodou garáží vyrobených z klasického betonu. Samotná výstavba garáže trvá podle dodavatelů maximálně jednu hodinu a lze ji kamkoliv a kdykoliv přemístit.

Hotové garáže z liaporbetonu se vyznačují lepšími termoizolačními vlastnostmi, než jejich betonové předchůdkyně

ab
ab
ab
ab
ab