Kategorie

Garáž a její moderní řešení

Garáž
Garáž. Pro mnohé jen další opomíjená součást rodinných domů a řadovek, odsouzená k plnění funkce hromadiště odpadu, stavebnin a nářadí. Že má takový osud i ta vaše? Nemusí to tak být. I z garážových prostor lze snadno vytvořit místnost, na níž je pro změnu radost pohledět.
Úklid je nezbytný

V první řadě je nezbytný úklid. Žádná místnost nemůže vyniknout bez smyslu pro řád. Po této stránce jsou připraveny pomoci obsáhlé kolekce moderního garážového nábytku včetně modulovatelných systémů nástěnných přihrádek a skříní na nářadí, jež vypadají mnohem efektněji než dědovy narychlo stloukané dřevěné poličky z latí.

Kouřová okna

Budiž světlo! Dojem prostornosti a optimismu nejlépe evokují prosvětlené místnosti. Ať už zvolíte jasné barvy na stěnách či využijete “neexistujícího stropu”, vaše garáž s přísunem světelných paprsků získá i nový rozměr. Handicapem garáží bývá absence oken a světlíků, popřípadě zcela zatemněná vrata. Šalamounskou cestou mohou být třeba kouřová skla.

Přístřešky

Alternativou k tradičním garážím stojí tzv. carporty - alias ‘přístřešky’ pro parkování, bežné u futuristických a minimalistických staveb. Ideálním společníkem mohou být elektromobilům, jelikož plocha střechy carportu se běžně využívá k umístění solárních panelů, ze kterých je možné ihned napájet dobíjecí stanici.

Budoucnost parkování

Ani budoucnost parkování nevypadá špatně. Příslušenství garáží se dost možná rozroste právě o dobíjecí stanice, několik druhů kabelů a třeba i pár kousků elektroniky. Kdoví, tichost a absence výfukových plynů možná i dovolí odvážnějším motoristům vystavit si svého drahouše přímo v obýváku...

Autor:
Jan Kroupa

Jan Kroupa

ab
ab
ab
ab
ab