Kategorie

FOTO: Nádherný obytný skleník na střeše domu

Luxusní bydlení může vypadat i docela jednoduše, a přitom krásně. Jako třeba tenhle příbytek ze dřeva a skla, který vyrostl nad newyorskou Broadwayí.
Zlaté pravidlo říká, že luxus bydlení nespočívá v drahém zařízení ani zdobnosti stavby, ale ve velkém prostoru. Mít možnost se volně nadechnout, rozběhnout, najít si svoje oblíbené zákoutí ke čtení... Být pohromadě s ostatními členy domácnosti, a přitom mít pocit soukromí.
To všechno nabízí prostorný byt, který studio Joel Sanders Architect navrhlo pro střechu jednoho domu na Broadwayi. V tak příjemném prostředí a vysoko nad úrovní ulice ovšem člověk snadno zapomene, že se ocitl v jednom z nejrušnějších velkoměst na světě. Byt je skutečně navržen tak, aby od hektického okolního života spíš izoloval. Proto v něm mimo jiné najdete spoustu zeleně, jako například rostliny obepínající dřevěné schodiště. V interiéru převládají dvě barvy: bílá, která definuje velké spojovací plochy, a hnědé dřevo, které vyznačuje užitková místa, jako například krb. Oživení kromě rostlin zajišťují některé použité textilní materiály. Nejdůležitější je ovšem v tomto bytě světlo. To prostupuje dovnitř velkými bočními i střešními okny a proniká schodišťovým prostorem, který vede až nahoru na střechu.
ab
ab
ab
ab
ab